Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> INAUGURACJA GOSPODARSTWA
INAUGURACJA GOSPODARSTWA Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
艣roda, 22 pa藕dziernika 2014 12:05
W dniu 21 padziernika 2014 roku odby艂o si臋 uroczyste otwarcie gospodarstwa przyszkolnego Zespo艂u Szk贸艂 nr2 w Golubiu-Dobrzyniu. W uroczysto艣ci udzia艂 wzi臋艂a Kujawsko-Pomorski Kurator O艣wiaty, pani Anna 艁ukaszewska, Zarz膮d Powiatu Golubsko-Dobrzy艅skiego z przewodnicz膮cym Starost膮 Wojciechem Kwiatkowskim, liczne grono zaproszonych go艣ci, pracodawc贸w zwi膮zanych z bran偶膮 rolniczo-ogrodnicz膮, rolnicy oraz uczniowie szko艂y.
Nast膮pi艂o symboliczne przeci臋cie wst臋gi przez pani膮 Kurator Ann臋 艁ukaszewsk膮, Starost臋 Wojciecha Kwiatkowskiego oraz Dyrektora szko艂y Grzegorza R贸偶a艅skiego, natomiast ks. kanonik Andrzej Zblewski po艣wi臋ci艂 maszyny rolnicze i przyleg艂y area艂.
W zwi膮zku z pozyskaniem 艣rodk贸w w ramach Programu Operacyjnego Kapita艂 Ludzki Priorytet IX. Rozw贸j wykszta艂cenia i kompetencji w regionie, Dzia艂 9.2 Podniesienie atrakcyjno艣ci i jako艣ci szkolnictwa zawodowego zosta艂 zakupiony sprz臋t poletkowy.
Gospodarstwo przyszkolne ROLNIK to teren pozyskany od PTTK o powierzchni 4ha, dzi臋ki kt贸remu zosta艂y stworzone warunki dla uczni贸w do:
- utworzenia poletek do艣wiadczalnych, analizy wp艂ywu czynnik贸w agrotechnicznych na wielko艣膰 i jako艣膰 plon贸w, samodzielnego wykonywania zabieg贸w agrotechnicznych, monitorowania i diagnozowania wyst臋powania agrofag贸w, poznania nowoczesnych rozwi膮za艅 konstrukcyjnych, wykonania obs艂ugi technicznej, przegl膮d贸w, konserwacji maszyn i urz膮dze艅;
- utworzenia ogrod贸w tematycznych przez uczni贸w technikum architektury krajobrazu oraz produkcji ro艣lin ozdobnych i szk贸艂karstwa.
Przedstawione zosta艂y zmiany w programach nauczania dla technika rolnika, rolnika i technika architektury krajobrazu.
Projekt wsp贸艂finansowany przez Uni臋 Europejsk膮 w ramach Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego