Strona g艂贸wna >> Historia
Historia Drukuj Email

"Na pocz膮tku by艂 chaos..."              pdfLogoMonografia ZS 1962-2010

z kt贸rego w 1962 roku powsta艂a Eksperymentalna Szko艂a Przysposobienia Rolniczego w Golubiu-Dobrzyniu. Szko艂a zajmowa艂a, po s膮siedzku ze Szko艂膮 Podstawow膮 Nr 2, kilka pomieszcze艅 w budynku powsta艂ym na pocz膮tku XX wieku przy ulicy Kili艅skiego 31. W 1963 roku, po przeniesieniu si臋 Szko艂y Podstawowej Nr 2 do nowej siedziby, przej臋to ca艂kowit膮 kontrol臋 nad budynkiem.

W 1976 roku rozpocz膮艂 si臋 kolejny etap funkcjonowania szko艂y. W tym roku w wyniku reorganizacji systemu o艣wiaty rolniczej Eksperymentalna Szko艂a Przysposobienia Rolniczego zosta艂a przemianowana na Zasadnicz膮 Szko艂臋 Zawodow膮 i wesz艂a w sk艂ad Zespo艂u Szk贸艂 Rolniczych w Gronowie jako filia. W 1979 roku przy Zasadniczej Szkole Rolniczej w Golubiu-Dobrzyniu powsta艂o Wieczorowe Technikum Rolnicze dla Pracuj膮cych.

Taki stan trwa艂 do 1990 roku, gdy decyzj膮 Wojewody Toru艅skiego utworzono Zesp贸艂 Szk贸艂 Rolniczych w Golubiu-Dobrzyniu. W sk艂ad szko艂y wesz艂y: Zasadnicza Szko艂a Rolnicza i Wieczorowe Technikum Rolnicze, a od 1995 roku r贸wnie偶 Liceum Zawodowe o profilu og贸lnorolniczym.

Rok 2002 by艂 wielkim prze艂omem. W贸wczas uchwa艂膮 Rady Powiatu powo艂ano do 偶ycia Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, sk艂adaj膮cego si臋 z Technikum Rolniczego, Liceum Zawodowego, Liceum Profilowanego, Wieczorowego Technikum Rolniczego oraz Zasadniczej Szko艂y Zawodowej.

Ba! To nie wszystko. W 2004 roku na potrzeby szko艂y zostaje zaadaptowany budynek po Pa艅stwowej Stra偶y Po偶arnej przy ulicy Kili艅skiego10.

Kolejne lata XXI wieku to okres nieprzerwanego rozwoju szko艂y.

W 2007 roku w sk艂ad Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 wchodzi Technikum Ekonomiczne, a w 2008 roku Technikum Architektury Krajobrazu.

Od pocz膮tku istnienia szko艂y zaszczytn膮 funkcj臋 kierownika pe艂nili: Stanis艂aw Pierzcha艂a, Franciszek Obuchowicz, Idzi Kurpiel oraz Eugeniusz Stefa艅ski, kt贸ry od 1990 roku obj膮艂 funkcj臋 dyrektora Zespo艂u Szk贸艂 Rolniczych . Od roku 2007 funkcj臋 dyrektora sprawuje Grzegorz R贸偶a艅ski.

Obecnie Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu jest najwi臋ksz膮 szko艂膮 ponadgimnazjaln膮 na terenie Powiatu golubsko-dobrzy艅skiego. Dlatego trwaj膮 prace maj膮ce na celu doprowadzenie do powstania nowej, na wskro艣 nowoczesnej siedziby szko艂y.