Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Spotkania z geodezj膮
Spotkania z geodezj膮 Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
czwartek, 08 sierpnia 2013 21:47
Praktyczne zaj臋cia z geodezji i kartografii skierowane by艂y do uczni贸w klas III i IV technikum architektury krajobrazu oraz technikum rolniczego. By艂y prowadzone w terenie, w rzeczywistych warunkach pracy geodety. Uczy艂y precyzji, dok艂adno艣ci wykonywania pomiar贸w, rzetelno艣ci wykonywanych prac, estetyki wype艂niania dziennik贸w pomiarowych.
Spotkania z geodezj膮 艂膮czy艂y kompetencje matematyczne, informatyczne, pokaza艂y korelacj臋 geodezji z architektur膮 krajobrazu tj. w projektowaniu ogrod贸w i rolnictwem - do wytyczania powierzchni upraw.
Uczniowie wykorzystywali nowoczesny sprz臋t: tachimetr elektroniczny SOUTH + statyw, tyczki +  pryzmaty z tarczk膮 celownicz膮, niwelator optyczny + statyw, 艂aty do niwelacji, szkicowniki, m艂otek oraz drewniane paliki.
M艂odzie偶 zdoby艂a umiej臋tno艣ci teoretyczne i praktyczne w dziedzinie geodezji,  samodzielnie wykonywa艂a podstawowe prace geodezyjne. Uczniowie nauczyli si臋 pracy w zespole. Ciekawy spos贸b prowadzenia zaj臋膰 sprzyja艂 rozwijaniu zainteresowa艅 geodezj膮, ka偶de pytanie dotycz膮ce techniki pomiar贸w oraz innowacyjno艣ci rozwi膮za艅 zosta艂o dok艂adnie wyja艣nione.
Wiedza i do艣wiadczenie zdobyte na zaj臋ciach przyczyni膮 si臋 do podj臋cia przez uczni贸w studi贸w in偶ynierskich, za艂o偶enia przez nich w艂asnej dzia艂alno艣ci gospodarczej a nabyte kompetencje zwi臋ksz膮 atrakcyjno艣膰 naszych absolwent贸w na rynku pracy.
Projekt wsp贸艂finansowany przez Uni臋 Europejsk膮 w ramach Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego