Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Wyjazd studyjny do Narodowego Banku Polskiego
Wyjazd studyjny do Narodowego Banku Polskiego Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
poniedzia艂ek, 02 kwietnia 2012 09:22
Bankowe tajemnice

Podr贸偶 w 艣wiat starych pieni臋dzy, sztaby z艂ota, bankowe zakamarki i konkursy - to tylko niekt贸re z atrakcji wyjazdu studyjnego do NBP w Warszawie, kt贸ry odby艂 si臋 26 marca 2012roku. Uczniowie klasy II i III technikum ekonomicznego mieli okazj臋 zwiedza膰 bank centralny - jego g艂贸wn膮 siedzib臋 w Warszawie. M艂odzie偶 podczas zwiedzania uczestniczy艂a w nietypowej lekcji ekonomii. Dowiedzia艂a si臋 o historii bankowo艣ci centralnej w Polsce, roli banku centralnego w gospodarce, pozna艂a histori臋 pieni膮dza oraz uczestniczy艂a w warsztatach odno艣nie rozpoznawania autentyczno艣ci banknot贸w i bezpiecznego korzystania z kart p艂atniczych.
Wizyta do NBP w Warszawie to podr贸偶 w nieznany na co dzie艅 艣wiat ekonomii, numizmat贸w, maszyn do liczenia, sortowania i paczkowania pieni臋dzy. Takie urz膮dzenia uczniowie mogli ogl膮da膰 i podziwia膰.

Projekt wsp贸艂finansowany przez Uni臋 Europejsk膮 w ramach Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego