Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Mi臋dzynarodowe Targi Ogrodnicze GARDENIA
Mi臋dzynarodowe Targi Ogrodnicze GARDENIA Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
sobota, 25 lutego 2012 00:00
W dniu 24 lutego 2012r. m艂odzie偶 technikum architektury krajobrazu po raz kolejny uczestniczy艂a w Mi臋dzynarodowych Targach Ogrodniczych GARDENIA. W tym roku targi odby艂y si臋 pod has艂em: OGR脫D  DOBREGO BIZNESU. M艂odzie偶 bra艂a udzia艂 w warsztatach dla projektant贸w ogrod贸w "Dom w ogrodzie - ogr贸d w domu", seminarium MIEJSKA SZTUKA OGRODOWA "PROMOCJA MIAST POPRZEZ ZIELE艃" oraz szkoleniu KIEROWANIE ZESPO艁EM.
Uczniowie technikum architektury krajobrazu dowiedzieli si臋, jak wa偶na jest motywacja pracownik贸w, zarz膮dzanie lud藕mi oraz narz臋dzia i informacje u艂atwiaj膮ce znalezienie w艂a艣ciwych ro艣lin. Wyk艂ady by艂y organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Centr贸w Ogrodniczych.
Redakcja "Zieleni Miejskiej" we wsp贸艂pracy z Mi臋dzynarodowymi Targami Pozna艅skimi zorganizowa艂a seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa. Tematem przewodnim by艂a promocja miast poprzez ziele艅.
Jak powinna wygl膮da膰 wsp贸艂czesna przestrze艅 domu-ogrodu, codziennego krajobrazu i miejsca zamieszkania? Odpowiedzi przynios艂y otwarte interdyscyplinarne warsztaty projektowe Dom w ogrodzie - ogr贸d w domu, czyli projektowanie zintegrowanej przestrzeni zamieszkania.
W rym roku by艂a rekordowa ekspozycja Ogrod贸w pokazowych Garte i Gardenii pt. PRZESTRZE艃 WYOBRA呕NI. Zobrazowa艂a ona, jak w 艂atwy i naturalny spos贸b mo偶na stworzy膰 ciekaw膮 i pobudzaj膮c膮 zmys艂y dzieci przestrze艅 wypoczynku. W idealnym miejscu spotka艅, zacie艣niania wi臋zi rodzinnych i towarzyskich b臋d膮 mogli odetchn膮膰 rodzice ze swoimi pociechami.
Podczas targ贸w uczniowie mogli przekona膰 si臋 jak wiele r贸偶norodnych, cz臋sto nietypowych materia艂贸w mo偶na wykorzysta膰 przy tworzeniu wn臋trza ogrodowego.
Zorganizowano przy udziale funduszy UE w ramach projektu 9.2 SZKO艁A SZUKCESU ZAWODOWEGO Edycja II