Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Konferencja dla Pracodawc贸w
Konferencja dla Pracodawc贸w Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
czwartek, 08 marca 2012 13:50
Dnia 7 marca 2012r na zamku w Golubiu-Dobrzyniu odby艂a si臋 konferencja dla Pracodawc贸w zorganizowana przez Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu  w ramach projektu PKOL "Szko艂a Sukcesu Zawodowego Edycja II". Patronat nad konferencj膮 obj膮艂 Starosta Golubsko-Dobrzy艅ski Wojciech Kwiatkowski.
Dyrektor szko艂y -  koordynator projektu Grzegorz R贸偶a艅ski przywita艂 zebranych go艣ci, w艣r贸d kt贸rych byli: Kujawsko-Pomorski Kurator O艣wiaty pani Anna 艁ukaszewska, przedstawiciele jednostek samorz膮du terytorialnego, W贸jtowie Gmin, Dyrektorzy Gimnazj贸w oraz Pracodawcy. Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzy艅skiego Wojciech Kwiatkowski przedstawi艂 perspektywy rozwoju szkolnictwa zawodowego, znaczenie wsp贸艂pracy pracodawc贸w oraz inicjatywy wsparcia i wsp贸艂pracy samorz膮d贸w. Powiedzia艂 o roli doradcy zawodowego w szko艂ach gimnazjalnych, kt贸ry zostanie powo艂any ju偶 od 1 wrze艣nia 2012r. Zapewni艂 r贸wnie偶, 偶e nowy budynek dla Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 to konieczno艣膰 podyktowana m.in stworzeniem odpowiednich warunk贸w do nauki dla m艂odzie偶y, kt贸ra tak licznie wybiera kszta艂cenie zawodowe w naszym powiecie jako dalsz膮 droge swojej edukacji.
Dyrektor szko艂y Grzegorz R贸偶a艅ski przedstawi艂 prezentacje nt:
- sukcesy i potencja艂 edukacyjnym Zespo艂u Szk贸艂 Nr2 czyli 528 uczni贸w, wsp贸艂praca w ramach programu "jeden ucze艅 - jedna firma" z 32 firmami, 49 pracodawcami oraz 34 gospodarstwami rolnymi i ogrodniczymi;
- oddzia艂ywanie procesu kszta艂cenia na rynek pracy,
- wielkopolski systemie monitorowania i prognozowania,
- system o艣wiaty w Finlandii.
Nast臋pnie kierownik kszta艂cenia praktycznego Irena R贸偶a艅ska zaprezentowa艂a i zapozna艂a pracodawc贸w z now膮 podstaw膮 programow膮 ksztalcenia zawodowego, kt贸ra b臋dzie obowi膮zywa艂a od 1 wrze艣nia 2012r.
Na konferencji podj臋to r贸wnie偶 temat: "Tendencje rozwojowe lokalnego rynku pracy", kt贸ry zosta艂 obszernie zreferowany przez dyrektora Powiatowego Urz臋du Pracy w Golubiu-Dobrzyniu Jaros艂awa Zakrzewskiego.
Konferencja zako艅czy艂a si臋 panelem dyskusyjnym, kt贸rego mottem by艂y s艂owa s艂ynnego matematyka Charles Steinmetz:
"Wsp贸艂praca to nie sentyment - to konieczno艣膰 ekonomiczna".
Zorganizowano przy udziale funduszy UE w ramach projektu 9.2 SZKO艁A SUKCESU ZAWODOWEGO Edycja II