Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Dzie艅 Profesjonalisty
Dzie艅 Profesjonalisty Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
niedziela, 27 lutego 2011 19:02
TAK w PoznaniuOGR脫D DOBREGO BIZNESU - to has艂o przewodnie pi膮tej edycji Targ贸w ogrodniczych Gardenia 2011. W dniu 25 lutego 2011r. w Poznaniu uczniowie Technikum architektury krajobrazu wzi臋li udzia艂 w pi膮tej, jubileuszowym spotykaniu bran偶y ogrodniczej Gardenia 2011. Obecna edycja Mi臋dzynarowych Targ贸w by艂a najwi臋ksza z dotychczasowych wydarze艅 i zajmowa艂a 7 pawilon贸w. Swoje produkty zaprezentowa艂o ponad 300 wystawc贸w. Najliczniej reprezentowane by艂y bran偶e dekoracji ogrodowych, nawozowo-pod艂o偶owa oraz maszyn i narz臋dzi.
Pierwszy dzie艅 "Dzie艅 Profesjonalisty", skierowany by艂 do profesjonalnych zwiedzaj膮cych, w艂a艣cicieli i pracownik贸w hurtowni, centr贸w i sklep贸w ogrodniczych, przedstawicieli zieleni miejskich i osiedlowych, a tak偶e architekt贸w krajobrazu, i specjalist贸w zajmuj膮cych si臋 projektowaniem ogrod贸w.
Zorganizowano przy udziale funduszy UE w ramach projektu 9.2 SZKO艁A SZUKCESU ZAWODOWEGO.
M艂odzie偶 Technikum architektury krajobrazu uczestniczy艂a te偶 w:
- Warsztatach projektowych "Ogr贸d dla zdrowia", zorganizowanych dla projektant贸w ogrod贸w, ogrodnik贸w i architekt贸w krajobrazu, uczni贸w i student贸w, warsztaty wsp贸艂organizowa艂a Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie, uczestnicy warsztat贸w podj臋li pr贸b臋 zagospodarowania wybranego teren贸w zgodnie z wytycznymi organizator贸w.
- Pokazach Florystycznych, kt贸re s膮 ju偶 tradycyjnym elementem pozna艅skiej GARDENII - pe艂ne barw i zapach贸w popisy mistrz贸w w swoim fachu, zorganizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne In偶ynier贸w i Technik贸w Ogrodnictwa Oddzia艂u Pozna艅skiego (SITO) oraz Mi臋dzynarodowe Targi Pozna艅skie.
- "Ogrody pokazowe Garte i Gardenii", przestrzenie specjalne i aran偶acje ogrodowe w realnych wymiarach, wewn膮trz pawilon贸w, prezentowa艂y one r贸偶e koncepcje zagospodarowania niewielkich przydomowych przestrzeni.
- Seminarium "Miejska Sztuka Ogrodowa", kt贸re zosta艂o zorganizowane z my艣l膮 o architektach krajobrazu, wykonawcach ogrod贸w oraz pracownikach urz臋d贸w zarz膮dzaj膮cych; uczniowie mogli zapozna膰 si臋 z zagadnieniami szeroko poj臋tego ogrodnictwa miejskie, a tematem przewodnim by艂a ziele艅 na terenach rekreacyjnych i sportowych.