Strona g艂贸wna >> Programy UE >> Nowy_FUNDUSZE-UE >> Konferencja Pracodawc贸w
Konferencja Pracodawc贸w Drukuj Email
Wpisany przez Irena R贸偶a艅ska
czwartek, 20 stycznia 2011 10:30
W dniu 22 grudnia 2010r w ramach realizacji Programu 9.2 "Szko艂a Sukcesu Zawodowego" zosta艂a zoorganizowana konferencja dla Pracodawc贸w "jeden ucze艅 - jedna firma". System szkolenia praktycznego realizowany w Zespole Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu jest oparty na wsp贸艂pracy z zak艂adami pracy, instytucjami i rzemios艂em. Szkolenie praktyczne odbywa si臋 na stanowisku pracy, wyposa偶onym w maszyny i urz膮dzenia odpowiadaj膮ce aktualnemu stanowi techniki w danej bran偶y.
Oznacza to, 偶e ucze艅 uczy si臋 i pracuje na nowych urz膮dzeniach, instruktorzy szkol膮cy uczni贸w w zak艂adzie s膮 jednocze艣nie pracownikami zak艂adu, maj膮 okre艣lone wysokie kwalifikacje zawodowe i bardzo dobrze znaj膮 sw贸j zaw贸d.
Celem zoorganizowania konferencji by艂o zwr贸cenie uwagi na elastyczno艣膰 szkolnictwa zawodowego, poznanie oczekiwa艅 Pracodawc贸w oraz wyznaczenie dalszej, wsp贸lnej drogi wsp贸艂pracy. Dyrektor szko艂y mgr in偶. Grzegorz R贸偶a艅ski podkre艣la艂, 偶e system modernizacji kszta艂cenia zawodowego realizowanego w naszej szkole uwzgl臋dnia zar贸wno potrzeby i wymagania rynku pracy, jak i popraw臋 jako艣ci kszta艂cenia. Powiedzia艂, 偶e szko艂a zawodowa ma wyposa偶y膰 m艂odych ludzi w solidne i elastyczne kwalifikacje zawodowe. "Chcemy, by Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu by艂 szko艂膮 pozytywnego wyboru i innowacyjnej wiedzy."
W tocz膮cej si臋 dyskusji pracodawcy okre艣lili swoje oczekiwania wobec absolwent贸w, kt贸rzy powinni zosta膰 przygotowani do nowego rynku pracy, rozumie膰 potrzeb臋 mobilno艣ci, doskonalenia umiej臋tno艣ci, czasami konieczno艣ci zmiany kwalifikacji.
Pracodawcy oczekuj膮, 偶e m艂ody cz艂owiek, kt贸ry ko艅czy szko艂臋, b臋dzie umia艂 samodzielnie podejmowa膰 decyzje, b臋dzie uczciwy i poradzi sobie z prac膮 w zespole.