Strona g艂贸wna
Kurs florystyki Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska   
wtorek, 27 listopada 2018 13:42

W Zespole Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu od ubieg艂ego roku szkolnego realizowany jest projekt "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim". Projekt realizowany jest z funduszy europejskich przy wsparciu finansowym organu prowadz膮cego szko艂臋, czyli powiatu golubsko-dobrzy艅skiego. W ramach dzia艂a艅 projektowych uczniowie mog膮 zdoby膰 nowe umiej臋tno艣ci i podnie艣膰 swoje kwalifikacje na r贸偶norodnych kursach, sta偶ach i praktykach.
W ubieg艂膮 sobot臋 uczniowie technikum rozpocz臋li zaj臋cia na kursie florystyki. Pierwsze zaj臋cie po艣wi臋cone by艂y teorii barw i narz臋dziom florystycznym, a nast臋pnie uczniowie, pod okiem prowadz膮cej Pani Lidii Rohde, uczyli si臋, jak przygotowa膰 kompozycj臋 z kwiat贸w mieszanych. Zaj臋cia mia艂y przede wszystkim charakter praktyczny, co bardzo odpowiada艂o uczestnikom zaj臋膰. "Wi膮偶臋 swoja przysz艂o艣膰 z zawodow膮 z szeroko poj臋t膮 florystyk膮 i dekoratorstwem, dlatego bardzo ucieszy艂am si臋 z mo偶liwo艣ci zrobienia profesjonalnego kursu" - m贸wi jedna z uczestniczek. "Dla uczni贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 taka forma zdobycia nowych kompetencji jest wielk膮 szans膮, dzi臋ki kt贸rej nasi uczniowie stan膮 si臋 bardziej atrakcyjni na rynku pracy, gdy b臋d膮 poszukiwa膰 pracy. Warto podkre艣li膰, 偶e udzia艂 w kursie jest bezp艂atny" dodaje dyrektor szko艂y, Agnieszka Brzostowska.

 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies