Strona g艂贸wna
PROJEKT EDUKACYJNY ZUS Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gurtowska   
poniedzia艂ek, 29 pa藕dziernika 2018 14:33
Z bada艅 prowadzonych na temat wiedzy z zakresu ubezpiecze艅 spo艂ecznych wynika, 偶e tylko 10%  Polak贸w ma zadawalaj膮c膮 wiedz臋 w tym zakresie. 艢wiadomo艣膰 jest bardzo ograniczona zw艂aszcza w艣r贸d m艂odszych pokole艅.  Dlatego w szko艂ach w ca艂ej Polsce ruszy艂a ju偶 pi膮ta edycja autorskiego, edukacyjnego programu "Lekcje z ZUS", w kt贸rym po raz drugi uczestnictwo zg艂osi艂a nasza szko艂a. To jest element szeroko rozumianego wychowania obywatelskiego. Przecie偶 szko艂a to nie tylko tre艣ci nauczania w zakresie poszczeg贸lnych przedmiot贸w, lecz tak偶e proces przygotowania m艂odego cz艂owieka do skutecznego funkcjonowania w spo艂ecze艅stwie. W tym kontek艣cie projekt edukacyjny ZUS jest niezwykle cenny .Wiele szk贸艂, wielu m艂odych ludzi bierze udzia艂 w tym przedsi臋wzi臋ciu i w rezultacie zdobywa laury w postaci indeks贸w na wy偶sze uczelnie wsp贸艂pracuj膮ce z ZUS. Zaanga偶owanie m艂odych ludzi w rozumienie funkcjonowania pa艅stwa jest absolutnie kluczowe do tego, 偶eby mieli pouk艂adane w g艂owach. W zwi膮zku z tym, w ramach realizowanego projektu uczniowie I, II i III klasy technikum ekonomicznego 26.10.2017roku uczestniczyli w zaj臋ciach, kt贸re zosta艂y przeprowadzone przez pracownika plac贸wki terenowej ZUS w Golubiu- Dobrzyniu. Uczniowie poznali kwestie zwi膮zane z rejestracj膮 firmy, poszerzyli swoj膮 wiedz臋 z zakresu obowi膮zkowych i dobrowolnych ubezpiecze艅 oraz rozliczania sk艂adek. Dowiedzieli si臋 r贸wnie偶, 偶e istnieje portal eP艂atnik i program P艂atnik, kt贸re s膮 praktycznymi narz臋dziami dla os贸b, kt贸re prowadz膮 firm臋. Osoby zainteresowane szerzej powy偶sz膮 tematyk膮  zapraszamy po odbi贸r materia艂贸w u P. Gurtowskiej i P. Jagodzi艅skiej. 
Serdecznie zapraszamy.
 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies