Pracowite wakacje Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
czwartek, 06 wrze艣nia 2018 00:00
Wakacje dla grupy uczni贸w Zespo艂u Szk贸艂  nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu by艂y nie tylko  czasem beztroskiego wypoczynku i wspania艂ych przyg贸d. Uczniowie, bior膮cy udzia艂 w projekcie "Kszta艂cenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzy艅skim", w okresie wakacyjnym brali udzia艂 w p艂atnych sta偶ach. Ta interesuj膮ca forma zdobywania praktycznego do艣wiadczenia w rzeczywistych warunkach pracy cieszy艂a si臋 sporym zainteresowaniem uczni贸w - w czasie dw贸ch miesi臋cy  niemal 60 os贸b uczy艂o si臋 zawodu w takich firmach i instytucjach naszego regionu jak: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spo艂ecznego, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna,  Powiatowy Urz膮d Pracy, Urz膮d Gminy w Radominie, Urz膮d Miasta w Golubiu-Dobrzyniu,  O艣rodek Szopenowski w Szafarni,  Miejski O艣rodek Polityki Spo艂ecznej, MKK, Agrolok, Goltronet, Istrail, Amrol czy kwiaciarnia Aster. To w艂a艣nie tu nasi uczniowie zdobywali do艣wiadczenie,  kt贸re bez w膮tpienia b臋dzie atutem dla ich przysz艂ych pracodawc贸w. "Uczennice technikum ekonomicznego, kt贸re odbywa艂y sta偶 w naszej firmie, spisa艂y si臋 na medal!" - m贸wi Pani Marta Wro艅ska z firmy Agrolok, jeden z najnowocze艣niejszych firm naszego regionu. "M艂odzi ludzie, kt贸rzy zdobywali w naszej instytucji pierwsze zawodowe szlify, okazali si臋 bardzo pracowici i odpowiedzialni" wt贸ruje jej Dariusz Zdziarski, kierownik KRUS - u w Golubiu-Dobrzyniu. Sami sta偶y艣ci r贸wnie偶 nie kryj膮 zadowolenia z takiej formy zdobywania do艣wiadczenia na rynku pracy, zw艂aszcza 偶e ka偶dy sta偶ysta otrzyma艂 stypendium w wysoko艣ci 1500 z艂. "Dzi臋ki sta偶om nasi uczniowie mog膮 pozna膰 tajniki zawodu i zdoby膰 do艣wiadczenie tak wysoko cenione przez dzisiejszych pracodawc贸w. Ja ze swej strony pragn臋 serdecznie podzi臋kowa膰 wszystkim pracodawcom, kt贸rzy zdecydowali si臋 umo偶liwi膰 naszej m艂odzie偶y odbycie sta偶y." - podsumowuje dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Agnieszka Brzostowska. Kolejne sta偶e - ju偶 w nast臋pne wakacje!