MECHANICY W POZNANIU Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Piotrowski
wtorek, 19 czerwca 2018 10:59
Uczniowie zasadniczej szko艂y zawodowej, kszta艂c膮cy si臋 w zawodzie mechanik pojazd贸w samochodowych, wzi臋li udzia艂 w wycieczce do Poznania. Wyjazd odby艂 si臋 w dniach 11 ? 13.06.2018 i by艂 mo偶liwy dzi臋ki wsp贸艂pracy naszej szko艂y z firm膮 "ISTRAIL", kt贸ra w ca艂o艣ci sfinansowa艂a wycieczk臋.
Pierwszy dzie艅 wyjazdu obejmowa艂 dojazd do Poznania, zwiedzanie fabryki Volkswagena oraz spacer po  starym mie艣cie. Kolejnego dnia uczniowie wraz ze swoimi opiekunami  zwiedzali Przemys艂owy Instytutu Maszyn Rolniczych oraz uczestniczyli w pieszej wycieczce na pozna艅ski tor wio艣larski Malta.
Najwa偶niejszym celem wyjazdu by艂o zwiedzanie fabryki Volkswagena. Zak艂ad w Poznaniu jest jednym ze 150 obiekt贸w tej firmy na ca艂ym 艣wiecie. Polska fabryka produkuje samochody u偶ytkowe: CADDY i TRANSPORTER T6 oraz karetki, wozy stra偶ackie i radiowozy. Dziennie z ta艣my monta偶owej zje偶d偶a ok. 700 pojazd贸w. System i organizacja pracy stoj膮 tutaj na najwy偶szym poziomie 艣wiatowym. Uczniowie mieli wspania艂膮 okazje zapozna膰 si臋 dzia艂aniem w pe艂ni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. M艂odzi mechanicy byli pod wra偶eniem doskona艂ego wsp贸艂dzia艂ania cz艂owieka z ogromn膮 ilo艣ci膮 robot贸w, wspania艂ej synchronizacji  i tempa  oraz precyzji  pracy.
Przemys艂owy Instytut Maszyn Rolniczych, kt贸ry zwiedzili艣my drugiego dnia, na co dzie艅 zajmuje si臋 projektowanie i budow膮 od podstaw maszyn rolniczych i podzespo艂贸w oraz testuje prototypy innych producent贸w. Uczniowie mieli okazje obejrze膰 kilka koncepcyjnych maszyn , kt贸rych jeszcze nie mo偶na spotka膰 na drogach czy polach. Najciekawszym punktem by艂a prezentacja autonomicznej maszyny do siewu i pielenia. Samobie偶ny pojazd zosta艂 od podstaw wymy艣lony, zaprojektowany i zbudowany przez pracownik贸w instytutu.
Ka偶dy dzie艅 ko艅czyli艣my w mi艂ej atmosferze na pozna艅skim rynku. Niezliczone restauracje, ogr贸dki, sklepy i stragany dawa艂y wiele mo偶liwo艣ci ciekawego sp臋dzenia reszty dnia i odpoczynku po zwiedzaniu zak艂ad贸w.
Serdecznie dzi臋kujemy firmie "ISTRAILL" za wsp贸艂prac臋 i umo偶liwienie naszym podopiecznym zobaczenie tak ciekawych miejsc. Wyjazd , z ca艂a pewno艣ci膮 , wp艂ynie pozytwnie na rozw贸j zawodowy jego uczestnik贸w.