Klapki dla Gambii Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
艣roda, 06 czerwca 2018 13:47
Z dum膮 informujemy, 偶e Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu bierze udzia艂 w akcji charytatywnej "Klapki dla Gambii".
"Sprawa jest prosta: wiele dzieci (i nie tylko dzieci) w biednych afryka艅skich krajach chodzi "na co dzie艅 boso i skaleczona stopa bardzo cz臋sto jest 藕r贸d艂em licznych infekcji, zaka偶e艅 i chor贸b. Dzieci nast臋puj膮 na ostre kolce, 艂ami膮 palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwa艅 paznokcia, do r贸偶nych obtar膰 i skalecze艅 - bardzo 艂atwo to sobie wyobrazi膰" (藕r贸d艂o: https://klapkidlagambii.pl/).
Nasi uczniowie wielokrotnie udowadniali, 偶e maj膮 wielkie serca, dlatego i tym razem liczymy na to, 偶e wezm膮 udzia艂 w tej pi臋knej akcji. Klapki zbieramy do ko艅ca roku szkolnego do kartonu w pokoju nauczycielskim. Rozmiar nie ma znaczenia. Zach臋camy do udzia艂u w zbi贸rce - dla klasy, kt贸ra najbardziej zaanga偶uje si臋 w akcj臋 "Klapki dla Gambii" przewidziana jest nagroda!