Po艂膮czenie Golubia i Dobrzynia Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Brzostowska
poniedzia艂ek, 21 maja 2018 09:36
W niedziel臋 20 czerwca w ramach obchod贸w 艢wi臋ta Golubia-Dobrzynia odby艂a si臋 uroczysta parada poczt贸w sztandarowych, w kt贸rej wzi臋li tak偶e uczniowie naszej szko艂y. Warto przy tej okazji przypomnie膰 histori臋 naszego sztandaru, kt贸ry zosta艂 nadany Zespo艂owi Szk贸艂 nr 2 w roku 2010. Sztandar ma kolor zielony, dosy膰 rzadko spotykany w kolorystyce sztandarowej. Ziele艅 kojarzy si臋 z przede wszystkim z 偶yciem i harmoni膮 z natur膮. Ten kolor podkre艣la tak偶e tradycje szko艂y - od zawsze blisko zwi膮zanej z rolnictwem. Na rewersie sztandaru znajduje si臋 otwarta ksi臋ga, oznaczaj膮ca mi艂o艣膰 do wiedzy. Zarys zamku golubskiego podkre艣la zwi膮zek szko艂y z ma艂膮 ojczyzn膮 i lokalny patriotyzm. K艂osy zbo偶a w kolorze z艂otym to kolejny symbol wyra偶aj膮cy mi艂o艣膰 do ziemi ojczystej. Na awersie znajduje si臋 orze艂, oznaczaj膮cy szacunek do symboli narodowych i dum臋 z przynale偶no艣ci do narodu polskiego oraz rok nadania sztandaru. Jak powiedzia艂 Kardyna艂 Stefan Wyszy艅ski "Sztandar to symbol, 艣wi臋to艣膰. Jego miejsce tkwi gdzie艣 mi臋dzy hymnem narodowym a przysi臋g膮 wojskow膮", dlatego  udzia艂 w poczcie sztandarowym to swojego rodzaju wyr贸偶nienie, zaszczyt. W tym roku szkolnym w sk艂ad pocztu sztandarowego szko艂y wchodz膮: Przemys艂aw Sosnowski, Marek Bartkowski, Mateusz Sztramkowski, Dominik Lewandowski, Maja Kaptajn, Paulina Le艣nicka, Dorota Trawi艅ska oraz Agata 呕uchowska, kt贸rzy pod opiek膮 Pana Szymona Wi艣niewskiego godnie reprezentuj膮 szko艂臋 na uroczysto艣ciach szkolnych, miejskich i powiatowych, za co im serdecznie dzi臋kujemy.