Strona g艂贸wna
Koncert profilaktyczny Drukuj Email
Wpisany przez Szkolny Zesp贸艂 ds. Profilaktyki i Wychowania   
pi膮tek, 20 kwietnia 2018 09:34
W dniu 16.04.2018r. w Domu Kultury odby艂 si臋 koncert profilaktyczny pt: "Wolnym by膰", kt贸rego adresatami byli uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 2. Koncert poprowadzi艂 certyfikowany specjalista terapii uzale偶nie艅, na co dzie艅 pracuj膮cy z m艂odzie偶膮 - Pan Przemys艂aw Siciarz. Dzi臋ki zaanga偶owaniu Pani Pedagog uda艂o si臋 pozyska膰 艣rodki finansowe na organizacj臋 koncertu z miejskich i gminnych instytucji zajmuj膮cych si臋 profilaktyk膮 uzale偶nie艅. Tre艣ci utwor贸w - po ich wykonaniu - by艂y interpretowane i komentowane przez prowadz膮cego. M贸wi艂y one m.in. o przyczynach si臋gania przez m艂odzie偶 po 艣rodki odurzaj膮ce, a tak偶e o zaufaniu do os贸b doros艂ych, kt贸re mog膮 udzieli膰 pomocy w trudnych sytuacjach. Znacz膮co podkre艣la艂y bardzo du偶膮 rol臋 rodzic贸w - ich mi艂o艣ci i wytrwa艂o艣ci  w walce o dobro dziecka. W bardzo obrazowy spos贸b pokazywa艂y, jak wielki spustoszenie w organizmie m艂odego cz艂owieka mog膮 spowodowa膰 marihuana, amfetamina i dopalacze.
Mamy nadziej臋, 偶e umiej臋tno艣膰 swobodnego przekazu przez prowadz膮cego oraz  dobra muzyka sprawi膮, 偶e ten koncert b臋dzie na d艂ugo zapami臋tany przez uczni贸w  i wzbudzi w nich refleksj臋 na temat 艣rodk贸w psychoaktywnych.
 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies