Janek Osmo艂a laureatem wojew贸dzkiego konkursu "Wiedzy o bezpiecze艅stwie pracy w rolnictwie" Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Boniecka
wtorek, 12 grudnia 2017 19:47
7 grudnia w Kujawsko - Pomorskim O艣rodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie odby艂 si臋 etap wojew贸dzki konkursu "Wiedzy o bezpiecze艅stwie pracy w rolnictwie na rok 2017". Konkurs ten ma na celu popularyzowanie znajomo艣ci zagro偶e艅 i zasad bezpiecznej pracy, kszta艂towanie umiej臋tno艣ci praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu ergonomii oraz bezpiecze艅stwa i higieny pracy w rolnictwie. Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 reprezentowa艂o dw贸ch uczni贸w: Jan Osmo艂a i Przemys艂aw Rutkowski z IV klasy technikum rolniczego, kt贸rzy do konkursu przygotowywali si臋 pod opiek膮 Katarzyny Bonieckiej. Do konkursu przyst膮pi艂o kilkudziesi臋ciu uczni贸w naszego wojew贸dztwa. Pierwszy etap teoretyczny w formie testu wyboru wy艂oni艂 5 finalist贸w, kt贸rzy przeszli do etapu praktycznego. Uczniowie musieli odpowiedzie膰 na pytania dotycz膮ce bezpiecze艅stwa pracy w gospodarstwie oraz wskaza膰 nieprawid艂owo艣ci w maszynach rolniczych przygotowanych na w/w konkurs.
Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e I miejsce  zaj膮艂 Jan Osmo艂a, kt贸ry okaza艂 si臋 bezkonkurencyjny w ka偶dym z trzech etap贸w konkursu. Jego kolega z klasy,  Przemys艂aw Rutkowski, mo偶e si臋 pochwali膰 wysokim, VI miejscem. Serdecznie gratulujemy m艂odym rolnikom wspania艂ego sukcesu, a ich m艂odszych koleg贸w zach臋camy do udzia艂u w kolejnych edycjach konkursu.