Szkolny Dzie艅 Walki z Oty艂o艣ci膮 Drukuj Email
Wpisany przez Lisewska
poniedzia艂ek, 10 pa藕dziernika 2016 12:54
29 wrze艣nia w naszej szkole zorganizowano  Szkolny Dzie艅 Walki z Oty艂o艣ci膮. Celem g艂贸wnym naszych dzia艂a艅  by艂o zapoznanie m艂odzie偶y z problematyk膮 oty艂o艣ci, nak艂onienie m艂odzie偶y do podj臋cia decyzji zadbania o w艂asne zdrowie oraz do porzucenia z艂ych nawyk贸w 偶ywieniowych. Uczniowie pod kierunkiem Anny Skrobiszewskiej i Joanny Lisewskiej  wykonali gazetk臋 tematyczn膮 o  nadwadze,  konsekwencjach zdrowotnych oraz o metodach leczenia jak r贸wnie偶  rozwiesili plakaty edukacyjne.  Korzystali z porad i materia艂贸w dotycz膮cych zdrowego i aktywnego stylu 偶ycia. Ka偶dy m贸g艂 dokona膰 pomiaru tkanki kostnej, t艂uszczowej, mi臋艣niowej oraz zawarto艣ci wody w organizmie.  Na ka偶dej z przerw cz臋stowali艣my si臋 zdrowymi przek膮skami a wszystko odby艂o si臋 po to , by uczy膰 wyboru si臋gania po 偶ywno艣膰 bogatsz膮 o warto艣ci witaminowe. U艣wiadomili艣my sobie , 偶e zr贸wnowa偶ona dieta i aktywno艣膰 fizyczna to warunki dobrego stanu zdrowia i zdrowego stylu 偶ycia. Na du偶ej przerwie  ta艅czyli艣my zumb臋 w towarzystwie nauczycielek.  Tak sp臋dzona aktywnie przerwa, doda艂a nam  pozytywnej energii co sprawi艂o 偶e na lekcje wracali艣my tanecznym krokiem.