WIELKIE CZYTANIE Drukuj Email
Wpisany przez D膮bek
pi膮tek, 10 czerwca 2016 12:34
Po raz pierwszy w historii Golubia-Dobrzynia uda艂o si臋 zebra膰 w jednym miejscu kilkuset uczni贸w,  aby w jednym momencie ustanowi膰 rekord czytania. Do parku miejskiego  przyby艂a z ksi膮偶kami m艂odzie偶 reprezentuj膮ca wszystkie plac贸wki szkolne, tj. Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 1 im. Anny Waz贸wny, Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 i Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 3, Gimnazjum im. Ignacego Dzia艂y艅skiego, Szko艂a Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja oraz Zesp贸艂 Szk贸艂 Miejskich. Uczniowie o godzinie 1000 przez kilkadziesi膮t minut czytali to, na co mieli ochot臋. By艂y to m. in. lektury szkolne, literatura przygodowa, fantastyka, literatura m艂odzie偶owa, ba艣nie i bajki. W ten spos贸b pokazali艣my naszemu miastu i Polsce, 偶e umiemy, lubimy i chcemy czyta膰. Akcja, zainicjowana przez bibliotekarza i polonist贸w Zespo艂u Szk贸艂 nr 2, by艂a znakomitym sposobem na zaprezentowanie kreatywnych metod sp臋dzania wolnego czasu. Serdecznie dzi臋kujemy dzieciom, m艂odzie偶y, opiekunom  i dyrektorom szk贸艂, kt贸re odpowiedzia艂y na nasz apel.