呕onkile 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Brzostowska
czwartek, 28 kwietnia 2016 08:37
19 kwietnia obchodzili艣my 73. rocznic臋 wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie naszej szko艂y ju偶 po raz drugi  w艂膮czyli si臋 w obchody tej uroczysto艣ci. Od kilku tygodni uczniowie przygotowywali papierowe 偶onkile, kt贸re we wtorek wolontariusze wr臋czali mieszka艅com Golubia ? Dobrzynia i uczniom okolicznych szk贸艂 i przedszkoli.  Podczas tej akcji, organizowanej przez Muzeum Historii 呕yd贸w Polskich, rozdano blisko 1000 papierowych 偶onkili. W ramach obchod贸w  Dnia Pami臋ci o Holokau艣cie i Przeciwdzia艂aniu Zbrodniom przeciwko Ludzko艣ci  uporz膮dkowali艣my tak偶e teren wok贸艂 Pomnika Pami臋ci 呕yd贸w ? Mieszka艅c贸w Golubia i Dobrzynia i posadzili艣my pi臋kne kwiaty.  W ten spos贸b uczcili艣my pami臋膰  zamordowanych 偶ydowskich mieszka艅c贸w Golubia i Dobrzynia.