Ocali膰 od zapomnienia - miejskie ulice Drukuj Email
Wpisany przez Wi艣niewski
poniedzia艂ek, 21 grudnia 2015 08:07
Po raz trzeci nasi uczniowie w艂膮czyli si臋 w prace nad projektem z cyklu "Ocali膰 do zapomnienia". Tym razem m艂odzie偶 opracowywa艂a i sfotografowa艂a ulice w Golubiu-Dobrzyniu. Nad projektem czuwa艂o Stowarzyszenie 艢wi臋tego Huberta oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ks. F. K. Malinowskiego. Projekt wspar艂 samorz膮d wojew贸dztwa kujawsko-pomorskiego. Uczennice i uczniowie 4 klasy Technikum Ekonomicznego pod okiem nauczyciela historii Szymona Wi艣niewskiego poznawa艂y histori臋 miejskich ulic. Efektem ich pracy by艂o wydanie folderu, w kt贸rym znalaz艂y si臋 opisy i zdj臋cia ulic w Golub-Dobrzyniu. Promocja publikacji odby艂a si臋 z okazji obchod贸w 艢wi臋ta Niepodleg艂o艣ci. Nagrody oraz podzi臋kowania dla m艂odzie偶y wr臋czy艂 burmistrz Golubia-Dobrzynia - Mariusz Pi膮tkowski.
W projekcie brali udzia艂: Ewa Buler, Agata Jagielska, Magdalena Kaszuba, Dominika K臋prowska, Hanna Milarska, Agata Nowi艅ska, Mateusz Owsianikow, Barbara Poniatowska, Rados艂aw Skrzeszewski, Paulina St臋pnik, Jowita Wnuczy艅ska, Patrycja Zakrzewska, Marta Zieli艅ska.