BYDGOSKIE DYKTANDO J臉ZYKA ROSYJSKIEGO 2015 Drukuj Email
Wpisany przez Zieli艅ska
poniedzia艂ek, 04 maja 2015 05:31
14 kwietnia 2015 r. w Bibliotece UKW w Bydgoszczy odby艂o si臋 Dyktando J臋zyka Rosyjskiego. Organizatorem wydarzenia  by艂 Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW oraz Ba艂tycki Uniwersytet im. I. Kanta w Kaliningradzie. Tegoroczna, trzecia edycja sta艂a si臋 okazj膮 do upami臋tnienia rosyjskiego poety, publicysty i prozaika, Laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Borisa Pasternaka. Po kr贸tkim przedstawieniu postaci w j臋zyku rosyjskim, m艂odzie偶 przyst膮pi艂a do pisania dyktanda, kt贸re by艂o fragmentem jednego z najs艂ynniejszych dzie艂 Pasternaka "Doktor 呕ywago".
Nasz膮 szko艂臋 reprezentowali uczniowie: Agata Jagielska III TE i Marcin Cichacki  III TR, kt贸rzy uzyskali bardzo dobry wynik w konkursie.By艂a to wspania艂a lekcja z rodzimymi u偶ytkownikami j臋zyka, kt贸ra poszerzy艂a kompetencje interkulturowe i umiej臋tno艣ci j臋zykowe.