艢wiatowy Dzie艅 Trze藕wo艣ci Drukuj Email
Wpisany przez Skrobiszewska
poniedzia艂ek, 27 kwietnia 2015 11:44
Niepokoj膮cym zjawiskiem spo艂ecznym ostatnich lat jest wzrost alkoholizmu zw艂aszcza w艣r贸d ludzi m艂odych. Od alkoholu uzale偶nionych jest przesz艂o 600 tysi臋cy Polak贸w, czyli oko艂o 2% og贸艂u populacji. Uzale偶nienie od alkoholu jest chorob膮, kt贸ra zaczyna si臋 i rozwija podst臋pnie, bez 艣wiadomo艣ci zainteresowanej osoby.
W odpowiedzi na te problemy spo艂eczne uczniowie klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szko艂y Zawodowej uczestniczyli w apelu profilaktycznym z okazji 艢wiatowego Dnia Trze藕wo艣ci. W czasie spotkania obejrzeli prezentacj臋 multimedialn膮 dotycz膮c膮 skutk贸w nadu偶ywania alkoholu oraz wys艂uchali prelekcji pani Katarzyny Modrzejewskiej - Pe艂nomocnika Burmistrza ds. Rozwi膮zywania Problem贸w Alkoholowych i Narkomanii oraz terapeuty uzale偶nie艅. Dzi臋ki temu apelowi uczniowie poznali, 偶e alkoholizm jest drog膮, kt贸ra prowadzi donik膮d i z kt贸rej bardzo trudno powr贸ci膰. Mamy nadziej臋, 偶e ka偶dy wybierze dobr膮 drog臋 i dojdzie do w艂asnego szcz臋艣cia.