POLICJA Z M艁ODZIE呕膭 Drukuj Email
Wpisany przez Wi艣niewski
wtorek, 16 grudnia 2014 19:45
W naszej szkole odby艂a si臋 debata spo艂eczna "bezpieczna m艂odzie偶". Z uczniami, rodzicami, pedagogami rozmawiali policjanci oraz terapeuta uzale偶nie艅. Spotkanie zorganizowa艂a Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Na pocz膮tku debaty komendant powiatowy policji inspektor Wojciech Machelski w kr贸tkiej prezentacji przedstawi艂 ocen臋 stanu bezpiecze艅stwa na terenie regionu. Policjanci podkre艣lali, 偶e w naszym powiacie w tym roku nie dosz艂o do 偶adnych 艣miertelnych wypadk贸w. W drugiej cz臋艣ci debaty g艂os zabra艂 Emanuel Krzy偶anowski, terapeuta uzale偶nie艅. Przyby艂y go艣膰 przedstawi艂 historie swojego 偶ycia, na艂ogu i konsekwencji jakie musia艂 ponie艣膰 w p贸藕niejszym czasie. Jego wypowied藕 szczeg贸lnie wzbudzi艂a du偶e zainteresowanie w艣r贸d m艂odzie偶y. W kr贸tkiej dyskusji, kt贸ra nast膮pi艂a p贸藕niej przede wszystkim g艂os zabrali rodzice. Pytali o konkretne sposoby rozwi膮zywania problem贸w. W spotkaniu wzi臋li r贸wnie偶 udzia艂 dyrektorzy szk贸艂 z niemal ca艂ego powiatu oraz Starosta Golubsko-Dobrzy艅ski Andrzej Okruci艅ski.