Olimpiada Przedsi臋biorczo艣ci Drukuj Email
Wpisany przez Boniecka
wtorek, 09 grudnia 2014 12:50
W dniu 3 grudnia 2014 w naszej szkole odby艂y si臋 eliminacje szkolne X Olimpiady Przedsi臋biorczo艣ci. Olimpiada jest corocznym konkursem organizowanym przez pi臋膰 najwi臋kszych uczelni ekonomicznych w kraju. Jest zaliczana do grona og贸lnopolskich konkurs贸w przedmiotowych. Jej celem  jest promocja przedsi臋biorczo艣ci w艣r贸d m艂odzie偶y. Program Olimpiady sk艂ada si臋 z dw贸ch blok贸w tematycznych - sta艂ego i zmiennego. Sta艂y blok tematyczny Olimpiady obejmuje obszary zgodne z podstaw膮 programow膮 nauczania przedsi臋biorczo艣ci wzbogacon膮 o dodatkow膮 wiedz臋 wykraczaj膮c膮 poza wymogi szkolne. Zmienny blok tematyczny ustalany jest corocznie dla ka偶dej edycji Olimpiady. Has艂em przewodnim obecnej X edycji Olimpiady jest - Zarz膮dzanie zmian膮.
M艂odzie偶 rozwi膮zywa艂a przez jedn膮 godzin臋 zegarow膮 test, kt贸ry sk艂ada艂 si臋 z 50 pyta艅 zamkni臋tych o zr贸偶nicowanym stopniu trudno艣ci z ekonomii, zarz膮dzania i praktyki biznesowej. Najlepszymi okazali si臋 Pawe艂 Martewicz kl. II TE, Ma艂gorzata Brodowska kl. II TE, B艂a偶ej Jagielski kl. II TE. Przedsi臋biorczym zawodnikom gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w.