ZS-2 w finale Drukuj Email
Wpisany przez Brzostowska
艣roda, 22 pa藕dziernika 2014 11:47
W ubieg艂y pi膮tek na Zamku Golubskim odby艂y si臋 Wojew贸dzkie Eliminacje Konkursu Krasom贸wczego. Ju偶 po raz 39. uczniowie szk贸艂 podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych pr贸bowali swoich si艂 w trudnej sztuce retoryki. Byli w艣r贸d nich tak偶e reprezentaci Zespo艂u Szk贸艂 nr 2: Szymon Targowski, kt贸ry zaprezentowa艂 "Legend臋 o tym, jak ksi膮dz Pikuli艅ski przepowiedzia艂 po偶ar ko艣cio艂a" oraz 艁ukasz Kami艅ski z wyst膮pieniem pt. "O tym, jak obraz Matki Boskiej trafi艂 do ko艣cio艂a w Che艂moniu". Warto tu podkre艣li膰, 偶e nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami Golubia Dobrzynia i to nie tylko w kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalych, ale tak偶e wszystkich pozosta艂ych!Finalistom konkursu serdecznie gratulujemy i zach臋camy  nast臋pnych m艂odych m贸wc贸w do spr贸bowania swoich si艂 w kolejnych jego edycjach. Wszak ju偶 Cyceron przekonywa艂, 偶e: "Nic nie masz nad to celniejszego, jak zniewala膰 wymow膮 umys艂y ludzkie w zgromadzeniach, poci膮ga膰 za sob膮, wol膮 przywodzi膰 do czego lub odwodzi膰 od czego pod艂ug swego upodobania".