III POWIATOWA OLIMPIADA OBRONY CYWILNEJ Drukuj Email
Wpisany przez Krzykalska
poniedzia艂ek, 16 czerwca 2014 10:03
W dniu 26.05.2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu przeprowadzono ju偶 po raz  III Olimpiad臋 Obrony Cywilnej. W zawodach wzi臋艂y udzia艂 trzy szko艂y z powiatu Golubsko-Dobrzy艅skiego, gdzie ka偶d膮 z plac贸wek reprezentowa艂o dwoje uczni贸w.  Rywalizacj臋 podj臋艂y: Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 1, Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 i Zesp贸艂 Szk贸艂 z  Kowalewa Pomorskiego. Nasz膮 Szko艂臋 reprezentowali uczniowie z klas pierwszych: Rumi艅ska Paulina (I TE) i Jarz臋bowski Wojciech ( I TR).
Olimpiada podzielona zosta艂a na trzy etapy, cz臋艣膰 teoretyczn膮, praktyczn膮 oraz strzelanie z KBKSu. Cz臋艣膰 teoretyczna obejmowa艂a test sk艂adaj膮cy si臋 z 50 pyta艅 z zakresu obrony cywilnej, powszechnej samoobrony, pierwszej pomocy i ochrony przeciwpo偶arowej. Cz臋艣膰 praktyczna dotyczy艂a znajomo艣ci z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli si臋 wykaza膰 umiej臋tno艣ciami strzeleckimi. Nasza dru偶yna zaj臋艂a I miejsce. Zwyci臋zcy III Powiatowej Olimpiady Obrony Cywilnej b臋d膮 reprezentowa膰 powiat Golubsko-Dobrzy艅ski w finale Wojew贸dzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej, kt贸ra odb臋dzie si臋 w czerwcu br. Gratulujemy!