Zesp贸艂 Szk贸艂 Nr 2 najlepszy w Powiecie Drukuj Email
Wpisany przez Krzykalska
艣roda, 21 maja 2014 06:58
Bardzo mi艂o Nam poinformowa膰 o doskona艂ych wyst臋pach reprezentacji Naszej szko艂y w rozegranych w dniu 15.05.2014 Mistrzostwach Powiatu Golubsko-Dobrzy艅skiego w lekkiej atletyce. Nasi  uczniowie po zaci臋tej rywalizacji zaj臋li pierwsze miejsce. Rywalizacj臋 podj臋艂y trzy szko艂y z powiatu Golubsko- Dobrzy艅skiego: Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 1, Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 i Zesp贸艂 Szk贸艂 z  Kowalewa Pomorskiego. Formu艂a zawod贸w polega艂a na tym, 偶e uczniowie za ka偶dy wyst臋p zdobywali punkty do klasyfikacji dru偶ynowej, za kt贸r膮 przewidziane by艂y  puchary dla najlepszych szk贸艂. Opr贸cz klasyfikacji generalnej organizatorzy przewidzieli medale za 3 pierwsze miejsca w ka偶dej z konkurencji w艣r贸d ch艂opc贸w jak i dziewcz膮t. Uczestnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: ( biegi 100m, 300m, 800m, 1500m,  rzut oszczepem, skok w dal i pchni臋cie kul膮). Wszyscy nasi zawodnicy wykazali si臋 dobr膮 form膮 i ogromnym zaanga偶owaniem.
Nauczyciele wychowania fizycznego dzi臋kuj膮 wszystkim uczestnikom za wspania艂膮 rywalizacj臋. Zach臋camy r贸wnie偶 do dalszej aktywno艣ci fizycznej.  W naszej szkole pr臋偶nie dzia艂a sekcja pi艂ki siatkowej dziewcz膮t i ch艂opc贸w, co miesi膮c organizowane s膮 wyjazdy na basen i kr臋gle.  Od wiosny br. istnieje klub biegacza, zainteresowani uczniowie mog膮 zg艂asza膰 si臋 do p. Jakuba Piotrkowskiego. Uczestnictwo w zaj臋ciach daje nie tylko mo偶liwo艣膰 zdobycia lepszej oceny z WF-u i rozpocz臋cia sportowej przygody, ale przede wszystkim jest szans膮 na zawarcie nowych przyja藕ni. Wyniki naszych reprezentant贸w w poszczeg贸lnych konkurencjach :
Dziewcz臋ta :
100m - Malinowska Agnieszka (II A ZSZ)  II miejsce, Marcinkowska Ma艂gorzata (IITAK) IV miejsce,
300m - Do艂臋gowska Klaudia (IIITE)  V miejsce, Ko艅czalska Weronika(II C ZSZ) VI miejsce,
800m - Majewska Mariola(IITR)  II miejsce, Jaskulska Marta (I B ZSZ) V miejsce
Skok w dal  - Wici艅ska Monika (ITE)  I miejsce, S艂omska Paulina (II TE)V miejsce
Rzut oszczepem ? Jadzi艅ska Agnieszka (I TE)IV miejsce, Muchewicz Magdalena VI miejsce
Pchni臋cie kul膮 - Pawelec Kinga (III Te) I miejsce, Modrzejewska Anita (I TE) IV miejsce
Ch艂opcy:
100m - Grochocki Dariusz(II A ZSZ)  I miejsce, Cedro Mateusz (IIITAK)  V miejsce
300m - Owsianikow Przemys艂aw(II A ZSZ) II miejsce Jarz臋bowski Wojciech (I TR) VI miejsce,
1500m - Burak Andrzej(IITR) II miejsce, Rutkowski Adam (IITR) III-miejsce
Skok w dal - Markowski 艁ukasz (II A ZSZ)  II miejsce, Marcinkowski Krzysztof (II B ZSZ) IV miejsce
Rzut oszczepem - Kr贸l Patryk(IITE) II miejsce, Arszy艅ski Piotr (II C ZSZ) III miejsce
Pchni臋cie kul膮 - Pawlik Pawe艂 (I TAK) I miejsce, Chojnicki Wojciech (II TR) III miejsce
Serdecznie gratulujemy uczestnikom udzia艂u i zwyci臋stw indywidualnych.