II miejsce w finale Drukuj Email
Wpisany przez Boniecka
艣roda, 30 kwietnia 2014 13:23
Sz贸stka uczni贸w klasy II technikum rolniczego zaj臋艂a II miejsce w finale konkursu KUJAWSKO-POMORSKIE - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI. Konkurs organizowany by艂 przez Uniwersytet Miko艂aja Kopernika przy wsp贸艂pracy z Urz臋dem Marsza艂kowskim w Toruniu. Temat tegorocznej edycji brzmia艂 "Inteligentne specjalizacje. Jak Kujawsko-Pomorskie mo偶e sta膰 si臋 liderem region贸w?". Zadaniem uczni贸w by艂a odpowied藕 na pytanie co wed艂ug nich jest nasz膮 regionaln膮 "inteligentn膮 specjalizacj膮" i mog艂oby si臋 sta膰 ko艂em zamachowym rozwoju wojew贸dztwa przy wykorzystaniu istniej膮cego w nim potencja艂u. Po opracowaniu projektu w formie pisemnej, uczniowie zaprezentowali sw贸j pomys艂 przed komisj膮 reprezentuj膮c膮 Wydzia艂 Nauk Ekonomicznych i Zarz膮dzania UMK oraz Urz膮d Marsza艂kowski. Uczniowie uzyskali 83 pkt na 100 mo偶liwych i tym samym zaj臋li drugie miejsce.
W nagrod臋 uczniowie odwiedz膮 Centrum Nowoczesno艣ci "M艂yn Wiedzy" w Toruniu, gdzie b臋d膮 dla nich zorganizowane warsztaty. Szko艂臋 reprezentowali nast臋puj膮ce osoby: Andrzej Burak, Mateusz Burak, Jakub Kopczy艅ski, Micha艂 G贸rzy艅ski, Adam Rutkowski, Jakub Pietrkiewicz. Gratulujemy i 偶yczymy powodzenia w kolejnej edycji za rok.