KURS CHEMIZACYJNY Drukuj Email
Wpisany przez Mikrut
wtorek, 18 lutego 2014 14:54
Uczniowie klas III i IV Technikum Rolniczego podczas ferii zimowych wzi臋li udzia艂 w dwudniowym szkoleniu pt. "Stosowanie 艣rodk贸w ochrony ro艣lin sprz臋tem naziemnym z uwzgl臋dnieniem sprz臋tu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprz臋tu stosowanego w kolejnictwie - szkolenie podstawowe'. Uko艅czenie szkolenia uprawnia do zakupu 艣rodk贸w ochrony ro艣lin oraz do wykonywania zabieg贸w ochronnych ww. substancjami. Tematyka kursu by艂a bardzo szeroka i obejmowa艂a m.in. zagadnienia dotycz膮ce charakterystyki 艣rodk贸w ochrony ro艣lin, zakresu i bezpiecze艅stwa ich stosowania, techniki wykonywania zabieg贸w ochronnych. Szkolenie zako艅czy艂o si臋 egzaminem pa艅stwowym, kt贸ry wszyscy uczniowie pomy艣lnie zdali, dzi臋ki czemu nabyli jedn膮 z bardzo wa偶nych kwalifikacji potrzebn膮 do prowadzenia w艂asnego gospodarstwa rolnego. Za艣wiadczenia potwierdzaj膮ce uko艅czenie szkolenia wr臋czy艂 uczniom kierownik w膮brzeskiego oddzia艂u Wojew贸dzkiego Inspektoratu Ochrony Ro艣lin i Nasiennictwa pan Ryszard Okrasa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!