WOJEW脫DZKI FINA艁 DRU呕YNOWYCH SZACH脫W Drukuj Email
Wpisany przez D膮bek
poniedzia艂ek, 27 stycznia 2014 20:27
Po raz pierwszy w historii naszej szko艂y nasi uczniowie, tworz膮c dru偶yn臋 szachow膮, wzi臋li udzia艂 w Finale Wojew贸dzkim LICEALIADY w Szachach dziewcz膮t i ch艂opc贸w Kujawsko-Pomorskiego Szkolnego Zwi膮zku Sportowego w Bydgoszczy dnia 21 stycznia 2014 roku.
By艂 to ich pierwszy w 偶yciu udzia艂 w turnieju szachowym. Turniej by艂 bardzo silnie obsadzony, wzi臋艂y w nim udzia艂 wiele dru偶ynyn z Torunia, Bydgoszczy, W艂oc艂awka oraz kilka innych reprezentacji region贸w. W dru偶ynach toru艅skich i bydgoskich grali czo艂owi juniorzy polscy. Szans nie mieli艣my 偶adnych, a jednak nasi szachi艣ci zremisowali z szachistami z Grubna 2:2 i stawiali bardzo ci臋偶kie warunki innym dru偶ynom aby naszych szachist贸w ograli. W wielu wypadkach przegrali艣my z powodu braku do艣wiadczenia w pos艂ugiwaniu si臋 zegarem szachowym, braku do艣wiadczenia turniejowego oraz wyszkolenia szachowego. Szachi艣ci innych dru偶yn maj膮 wieloletnie do艣wiadczenie turniejowe, a nasi szachi艣ci dwumiesi臋czne szkolenie nad Kr贸lewsk膮 gr膮.
Pokazali艣my si臋 na turnieju z wielk膮 wol膮 walki i determinacji oraz kultur膮 gry w duchu fair play. Wart odnotowania jest fakt, 偶e jeste艣my jedyn膮 dru偶yn膮 szachow膮, kt贸ra reprezentuje nasz powiat w tego rodzaju rozgrywkach w historii wojew贸dzkich fina艂贸w od pocz膮tku ich rozgrywek.