SZKO艁A KLUCZOWYCH KOMPETENCJI Drukuj Email
Wpisany przez Dyrektor
czwartek, 10 pa藕dziernika 2013 12:45
W dniu 9 pa藕dziernika 2013r na Zamku Golubskim odby艂a si臋 konferencja podsumowuj膮ca udzia艂 Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 w ponadregionalnym projekcie "Szko艂a Kluczowych Kompetencji". Dyrektor Grzegorz R贸偶a艅ski przywita艂 zaproszonych go艣ci, w艣r贸d kt贸rych znale藕li si臋: Wicestarosta Jacek Boluk-Sobolewski, Kierownik projektu Marta Dryga艂a, Koordynator regionalny Anna Kr贸l, dr Kazimierz Mikulski, zaproszeni rodzice oraz nauczyciele i uczniowie szko艂y.
Celem og贸lnym projektu by艂o podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczni贸w szk贸艂 ponadgimnazjalnych w wojew贸dztwach: opolskim, kujawsko-pomorskim, dolno艣l膮skim i wielkopolskim, umo偶liwiaj膮cy im aktywne uczestnictwo w rynku pracy i gospodarce opartej na wiedzy.
Uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu w kr贸tkim wyst膮pieniu przypomnieli jak wa偶ny dla nich by艂 udzia艂 w projekcie. Podzi臋kowali za otrzymane wsparcie w rozwijaniu kompetencji kluczowych, organizacj臋 zaj臋膰 pozalekcyjnych oraz efektywne i innowacyjne formy nauczania. Wspominali udzia艂 w Wakacyjnych Obozach Naukowych, Ko艂ach Naukowych w Poznaniu, Studium Kompetentnych Lider贸w oraz Przedsi臋biorstwie Symulacyjnym.
R贸wnie偶 nasi Nauczyciele otrzymali wsparcie przy tworzeniu i realizacji procesu dydaktycznego opartego o  autorskie programy, uwzgl臋dniaj膮ce kszta艂towanie kompetencji kluczowych w zakresie nauczania przedmiot贸w matematyczno-przyrodniczych, ICT, j臋zyk贸w obcych i przedsi臋biorczo艣ci. Udzia艂 w projekcie mia艂 r贸wnie偶 efekty dodane, takie jak zwi臋kszenie wsp贸艂pracy i wymiany do艣wiadcze艅 pomi臋dzy nauczycielami i uczniami 40 szk贸艂 z 4 wojew贸dztw.
Dr Kazimierz Mikulski w przygotowanym wyk艂adzie "Kompetencje a Mentoring w kszta艂ceniu zawodowym" podkre艣la艂, 偶e nauczyciel to mentor, jego kompetencje, wiedza i charyzma wp艂ywaj膮 bezpo艣rednio na osi膮gni臋cia i umiej臋tno艣ci uczni贸w. To mentor odgrywa kluczow膮 rol臋 w wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej uczni贸w. Konferencja zako艅czy艂a si臋 dyskusj膮 i podzi臋kowaniami dla Koordynator贸w Projektu.
Projekt wsp贸艂finansowany przez Uni臋 Europejsk膮 w ramach Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego