Sprz膮tanie 艢wiata - Polska 2013 Drukuj Email
Wpisany przez Skrobiszewska
czwartek, 26 wrze艣nia 2013 07:18
"Odkrywamy czyst膮 Polsk臋" pod takim has艂em obchodzona jest tegoroczna 20 akcja Sprz膮tania 艢wiata. Tym razem organizatorzy pragn膮 zach臋ci膰 do zorganizowania lokalnych dzia艂a艅 z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona w艂a艣nie jest w Polsce w tej chwili najbardziej potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadzia艂a, je艣li jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie b臋dziemy wiedzieli dlaczego wa偶ne jest, aby prawid艂owo post臋powa膰 z odpadami i - co jeszcze wa偶niejsze - co zrobi膰, by by艂o ich jak najmniej.
Na apel organizator贸w akcji oraz pani Burmistrz i Referatu Ochrony 艢rodowiska Miasta Golubia-Dobrzynia pozytywnie odpowiedzia艂a r贸wnie偶 m艂odzie偶 i pracownicy naszej szko艂y. Tradycyjnie w dniu 20.09.2013 odby艂a si臋 akcja zbi贸rki odpad贸w na terenie miasta, uczniowie sprz膮tali teren osiedla Drw臋ckiego oraz plac przy ulicy Lipnowskiej. Zebrane odpady segregowali. Poza tym na lekcjach wychowawczych odby艂y si臋 pogadanki dotycz膮ce potrzeby segregacji odpad贸w z gospodarstw domowych oraz w艂a艣ciwych sposob贸w jej prowadzenia.
Mamy nadziej臋, 偶e coraz wi臋kszej liczbie os贸b b臋dzie przy艣wieca艂o has艂o: popieram recykling, segreguj臋 odpady.