Jesienne impresje w Szafarni Drukuj Email
Wpisany przez G贸rska
czwartek, 19 wrze艣nia 2013 11:19
W niedzielne popo艂udnie, 15 wrze艣nia 2013 r. grupa uczni贸w naszej Szko艂y pod opiek膮 p. Pauliny Gralik wys艂ucha艂a w Szafarni koncertu pt. "Jesienne impresje". W programie  znalaz艂y si臋 utwory kompozytor贸w niemieckich, francuskich i w艂oskich (C. Sampietro, G. Faure, C. Debussy, M. Ravela, R. Kahn, A. Klughardt). W jesienny nastr贸j wprowadzili s艂uchaczy muzycy graj膮cy na fortepianie, alt贸wce, oboju i harfie. Szczeg贸ln膮 uwag臋 zwr贸ci艂 ten ostatni instrument, nie cz臋sto wykorzystywany na takich kameralnych koncertach. Warto r贸wnie偶 wiedzie膰, 偶e harfa jest jednym z najstarszych instrument贸w muzycznych. Powsta艂a oko艂o 5000 lat temu i by艂a traktowana jak obiekt magiczny o wielkiej mocy.
"Jesienne impresje" s膮 pierwszym koncertem, na kt贸ry pojechali uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w tym roku szkolnym. W ten spos贸b kontynuujemy owocn膮 wsp贸艂prac臋 naszej Szko艂y z O艣rodkiem Chopinowskim w Szafarni. Cieszy r贸wnie偶 fakt, 偶e to w艂a艣nie uczniowie klas pierwszych tak ch臋tnie zdecydowali si臋 na niedzielny koncert. Nast臋pny wyjazd do Szafarni planowany jest na 13. pa藕dziernika 2013r. ( "Syringa a muzyczne fascynacje Fletni膮 Pana"). Jest jeszcze par臋 wolnych miejsc. Zapraszamy.