Dzie艅 Ziemi 2013 Drukuj Email
Wpisany przez Skrobiszewska
czwartek, 25 kwietnia 2013 08:09
Ka偶dego roku 22 kwietnia obchodzimy 艢wiatowy Dzie艅 Ziemi. Obchody maj膮 na celu upowszechnianie problem贸w wsp贸艂czesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony 艣rodowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w 艣rodowisku. Nawi膮zuj膮c do tradycji tego 艣wi臋ta w Zespole Szk贸艂 nr 2 odby艂o si臋 spotkanie uczni贸w Technikum z przedstawicielem Referatu Ochrony 艢rodowiska Starostwa Powiatowego pani膮 Ma艂gorzat膮 Quaium. Pani referent przybli偶y艂a m艂odzie偶y zmiany prawne dotycz膮ce gospodarki odpadami. Nast臋pnie uczennice klasy III Technikum Ekonomicznego: Sandra Kwa艣niewska, Anna Marcinkowska i Martyna Gr膮偶awska przedstawi艂y prezentacj臋 dotycz膮c膮 elektro艣mieci, w kt贸rej przedstawi艂y og贸ln膮 charakterystyk臋 oraz zagro偶enia dla 艣rodowiska i zdrowia cz艂owieka zwi膮zane z niew艂a艣ciwym post臋powaniem ze zu偶ytym sprz臋tem elektrycznym i elektronicznym.
Do 26.04.2013 w ZS nr 2 prowadzona b臋dzie zbi贸rka zu偶ytego sprz臋tu elektrycznego i elektronicznego. Zach臋camy uczni贸w oraz pracownik贸w do w艂膮czenia si臋 w akcj臋 Elektroodpady-proste zasady.