POETYCKO do nieba Drukuj Email
Wpisany przez G贸rska
poniedzia艂ek, 29 pa藕dziernika 2012 11:10
M艂odzie偶 naszej Szko艂y potrafi wykazywa膰 si臋 wra偶liwo艣ci膮 literack膮. Dostrzec to mo偶na by艂o w 艣rod臋 24 pa藕dziernika 2012 r., w ko艣ciele parafialnym pw. 艣w. Katarzyny w Dobrzyniu n/Drw臋c膮. Sze艣cioro uczni贸w z Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 wzi臋艂o udzia艂 w VIII edycji Wojew贸dzkiego Konkursu Recytatorskiego pt. "Chmury przemin膮, Niebo zostanie", organizowanym przez Miejsk膮 i Powiatow膮 Bibliotek臋 Publiczn膮 im. Ks.F.K. Malinowskiego w Golubiu- Dobrzyniu.
Ka偶dy z uczestnik贸w wybra艂 do zaprezentowania jeden wiersz z wielow膮tkowej poezji religijnej. Zaanga偶owanie uczni贸w zaowocowa艂o! W kategorii szk贸艂 ponadgimnazjalnych byli艣my najlepsi! Zwyci臋偶czyni膮 zosta艂a Karolina G贸rska z kl. II TE. Pierwsze miejsce zdoby艂a recytacj膮 wiersza "Zmartwychwstanie" Jerzego Lieberta. Drugie zaszczytne miejsce zaj臋艂a Agata Pudli艅ska z II TE, prezentuj膮c  wiersz Leopolda Staffa "Zwiastowanie".
Pozostali uczestnicy : Sylwia Bolewska ( kl. II TE), Hanna Milarska ( I TE), Karina Oganesian (kl. I TAK), Jacek Ma膰kiewicz ( kl. I TAK) zostali wyr贸偶nieni dyplomami i nagrodami ksi膮偶kowymi.
Nauczycielami, kt贸rzy przygotowywali uczni贸w do udzia艂u w konkursie byli; Anna G贸rska i Wies艂aw D膮bek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Mamy nadziej臋, 偶e recytatorskie sukcesy pomog膮 jeszcze bardziej wyzwala膰 inwencj臋 tw贸rcz膮 w艣r贸d m艂odzie偶y naszej Szko艂y.