Dzie艅 Edukacji Narodowej Drukuj Email
Wpisany przez Brzostowska
poniedzia艂ek, 15 pa藕dziernika 2012 12:45
W ubieg艂y pi膮tek spo艂eczno艣膰 Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 uroczy艣cie 艣wi臋towa艂a Dzie艅 Edukacji Narodowej. Obchody tego wa偶nego dla o艣wiaty 艣wi臋ta rozpocz膮艂 Dyrektor Szko艂y mgr in偶. Grzegorz R贸偶a艅ski, kt贸ry w swoim wyst膮pieniu nawi膮za艂 do s艂贸w Jana Paw艂a II, b臋d膮cych mottem uroczysto艣ci: "Niech w ka偶dej szkole panuje duch kole偶e艅stwa i wzajemnego szacunku. Szko艂a winna sta膰 si臋 ku藕ni膮 cn贸t spo艂ecznych". Dyrektor wyrazi艂 pragnienie, aby ta pi臋kna idea znalaz艂a realizacj臋 na gruncie naszej szko艂y. Pan Dyrektor z艂o偶y艂 tak偶e wszystkim pracownikom i uczniom szko艂y serdeczne 偶yczenia. Wa偶nym punktem wyst膮pienia Pana Dyrektora by艂o przyznanie nagr贸d nauczycielom, kt贸rzy wyr贸偶nili si臋 osi膮gni臋ciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Nast臋pnie w poczet spo艂eczno艣ci uczniowskiej zostali przyj臋ci uczniowie klas pierwszych, kt贸rzy  w uroczystej atmosferze 艣lubowali m.in., 偶e b臋d膮 godnie reprezentowa膰 szko艂臋 i ceni膰 tradycyjne warto艣ci. W dalszej cz臋艣ci uroczysto艣ci uczniowie zaprezentowali program artystyczny, tradycyjnie rozpocz臋ty od wr臋czenia kwiat贸w nauczycielom z kadr膮 kierownicz膮 na czele oraz pracownikom administracyjnym. Prowadz膮ca program uczennica podkre艣li艂a, 偶e to dzi臋ki pracy wszystkich pracownik贸w szko艂y, r贸wnie ci臋偶kiej, cho膰 tak r贸偶nej, panuje w niej niezwyk艂a atmosfera. W przygotowanym przez uczni贸w przedstawieniu nie zabrak艂o, tak jak w codziennym szkolnym 偶yciu, zabawnych i wzruszaj膮cych moment贸w.