Wiedza o Krajach Angloj臋zycznych Drukuj Email
Wpisany przez K艂os
poniedzia艂ek, 25 czerwca 2012 17:09
Ile lat panuje kr贸lowa El偶bieta II? Kiedy Amerykanie obchodz膮 swoje 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci? Jak nazywaj膮 si臋 rdzenni mieszka艅cy Australii? To tylko niekt贸re z wielu pyta艅 z jakimi musieli si臋 zmierzy膰 uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 Nr 2 podczas konkursu "Wiedza o Krajach Angloj臋zycznych", kt贸ry odby艂 si臋 dnia 20 czerwca. Konkurs mia艂 na celu przybli偶enie uczniom pewnych zagadnie艅 zwi膮zanych z Wielk膮 Brytani膮, Stanami Zjednoczonymi i Australi膮 oraz zainteresowanie ich histori膮 i kultur膮 tych pa艅stw na co dzie艅, tak by ch臋tnie poszerzali swoj膮 wiedz臋 na ten temat za pomoc膮 r贸偶norodnych 藕r贸de艂. Konkurs cieszy艂 si臋 bardzo du偶ym zainteresowaniem, wzi臋艂o w nim udzia艂 48 uczni贸w, klas I TR, TE, II TAK, II TE, III TE, III TR. Pytania konkursowe, sprawdzaj膮ce wiedz臋 z zakresu geografii, historii i kultury pa艅stw angloj臋zycznych, podzielone by艂y na zamkni臋te i otwarte. Do zdobycia by艂y 84 punkty. Wszystkim uczestnikom nale偶膮 si臋 gratulacje za bardzo dobre wyniki, o ostatecznym zwyci臋stwie decydowa艂y pojedyncze punkty i tak zwyci臋zcami konkursu "Wiedza o Krajach Angloj臋zycznych" 2012 zostali:  I miejsce - 艁ukasz Martwicz, klasa III TR -74 pkt; II miejsce - Magdalena B艂aszkiewicz, klasa II TAK, 73 pkt; III miejsce ex aequo - Malwina Ba藕mirowska, klasa III TR, 65 pkt; Iwona Stachowiak, klasa III TE, 65 punkt贸w oraz Kamil Pietruszy艅ski, klasa II TE, 65 pkt.
Dyplomy i nagrody zostan膮 wr臋czone zwyci臋zcom na uroczystym zako艅czeniu roku szkolnego 2011/2012 dnia 29 czerwca 2012 roku. Zapraszamy do udzia艂u w konkursie w przysz艂ym roku! W za艂膮czniku arkusz konkursowy z prawid艂owymi odpowiedziami.