Dzie艅 J臋zyka Niemieckiego Drukuj Email
Wpisany przez Kilanowska
czwartek, 19 kwietnia 2012 07:05
Dnia 17.04.2012 w naszej szkole zorganizowano Dzie艅 J臋zyka Niemieckiego. W ramach tego 艣wi臋ta nasz膮 szko艂臋 odwiedzi艂 Deutsch-Wagen-Tour. Projekt ten to znane i bardzo popularne na ca艂膮 Polsk臋 przedsi臋wzi臋cie, kt贸re powsta艂o z inicjatywy Goethe-Institut, a kt贸re swym honorowym patronatem obj臋艂o Ministerstwo Edukacji Narodowej. G艂贸wnym celem akcji Deutsch-Wagen-Tour jest promowanie nauki j臋zyka niemieckiego poprzez stosowanie nowatorskich metod nauczania opartych na grach, zabawie i konkursach.
W ramach wizyty Deutsch-Wagen-Tour uczniowie klas I TE i I TAK uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach, kt贸re pokaza艂y, 偶e nauka j臋zyka obcego mo偶e by膰 przyjemno艣ci膮. Uczniowie brali udzia艂 w r贸偶norodnych grach, konkursach, zdobywali now膮 wiedz臋 o Niemczech, a przy tym fantastycznie si臋 bawili. Ich aktywno艣膰 podczas warsztat贸w zosta艂a nagrodzona mi艂ymi upominkami.
Przy okazji  rozstrzygni臋ty zosta艂 r贸wnie偶 konkurs plastyczny, w kt贸rym wzi臋li udzia艂 uczniowie naszej szko艂y. Konkurs przebiega艂 pod has艂em "Typisch Deutsch" i za najlepsz膮 uznana zosta艂a praca uczennicy klasy I TAK - Agaty Matyjasik.
Wizyta Deutsch-Wagen-Tour by艂a wspania艂ym wydarzeniem i z pewno艣ci膮 wp艂ynie na wzrost motywacji uczni贸w do nauki j臋zyka niemieckiego.
- Jasne, 偶e klar-