Og贸lnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu Drukuj Email
Wpisany przez Dybowska
艣roda, 11 kwietnia 2012 18:46
Reprezentacja naszej szko艂y w sk艂adzie Sebastian Gutkowski kl.II TAK, Aleksandra Wojciechowska kl. III TAK oraz Jakub Borowski r贸wnie偶 z klasy III TAK dnia 29 i 30 marca 2012r. bra艂a udzia艂 w II Og贸lnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, kt贸ry odby艂 si臋 w Zespole Szk贸艂 Architektury Krajobrazu i Handlowo Us艂ugowych w Gda艅sku. Uczniowie rywalizowali z zawodnikami z 17 szk贸艂 z ca艂ej Polski.
W konkurencji dru偶ynowej zadaniem uczni贸w by艂o stworzenie koncepcji projektowej oraz wizualizacji ogrodu przydomowego z zwr贸ceniem szczeg贸lnej uwagi na zagospodarowanie terenu w taki spos贸b aby odwr贸ci膰 uwag臋 od ma艂o estetycznej 艣ciany lub stworzy膰 przyjazny dla oka widok. Nasza dru偶yna mimo wielkich stara艅 nie stan臋艂a na podium. Nast臋pnego dnia nasi uczniowie walczyli o indeksy, rywalizowali miedzy sob膮 oraz z 50 innymi uczestnikami, w konkurencjach indywidualnych zawodnicy zmagali si臋 z pytaniami, z zakresu wiedzy o architekturze krajobrazu, rozpoznawali ro艣liny, przyrz膮dy kre艣larskie, sprz臋t geodezyjny oraz za艂o偶enia ogrodowe. Najefektywniejszy z naszej dru偶yny okaza艂 si臋 Jakub Borowski z III TAK zdobywaj膮c 8 miejsce zakwalifikowa艂 si臋 do III etapu konkursu, ostateczne wyniki rozstrzygni臋to na zasadzie teleturnieju "jeden z dziesi臋ciu" w kt贸rym zawodnicy odpowiadali na pytania dotycz膮ce architektury krajobrazu. Podsumowuj膮c Jakub zdoby艂 7 miejsce. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazj臋 ponownie obserwowa膰 pokaz florystyczny w wykonaniu uczestnika konkursu florystycznego z tegorocznej Gardenii. Uczniowie wr贸cili zadowoleni i bogatsi o nowe do艣wiadczenia oraz pe艂ni zapa艂u do przygotowa艅 na kolejn膮 edycj臋 tego konkursu.
Wyniki indywudalne reprezentacji (miejsce/53 zawodnik贸w): Jakub Borowski - 8, Sebastian Gutkowski - 14, Aleksandra Wojciechowska - 39.