ROZWIJAMY TALENTY Drukuj Email
Wpisany przez Jagodzi艅ska
czwartek, 22 marca 2012 11:37
"Talent jest darem uniwersalnym,
ale potrzeba wi臋cej odwagi 偶eby go wykorzysta膰"
(..)Paulo Coelho
Te s艂owa sta艂y si臋 mottem przewodnim podczas dnia rozwijania talent贸w w naszej szkole. Pierwszy dzie艅 wiosny to zwyczajowo dzie艅 wagarowicza. Jednak w Zespole Szk贸艂 nr 2 - ten dzie艅 obchodzony jest nieco inaczej. Zdaj膮c sobie spraw臋 z tego, i偶 w ka偶dym uczniu drzemie jaki艣 talent, ka偶dy ma inne potrzeby rozwojowe, mo偶liwo艣ci i pasje-  opiekunowie Samorz膮du Uczniowskiego, przy wsparciu wszystkich nauczycieli - postanowili  nie tylko rozbudzi膰 te pasje - ale je rozwija膰.
Uczniowie tego dnia przyszli do szko艂y, by kreatywnie sp臋dzi膰 czas na zaj臋ciach rozwijaj膮cych zdolno艣ci poznawcze, artystyczne i sportowe. Ci, kt贸rzy maj膮 w sobie zaci臋cie informatyczne mogli wzi膮膰 udzia艂 w konkursie szybkiego pisania i poprawnego czytania. Jednocze艣nie rywalizacja odbywa艂a si臋 w dw贸ch grupach, a najlepszymi w tej kategorii okazali si臋 Jakub Borowski III TAK, Karolina Duchewicz I TAK.
Uczniowie, kt贸rych pasj膮 jest sztuka wzi臋li udzia艂 w  konkursie plastycznym. Tematyk膮 przewodni膮 prac wykonywanych w pastelach by艂a WIOSNA. Po ocenie  najlepsze okaza艂y si臋 uczennice z klasy IV TE Bolewska Dorota i Pankowska Violetta.
Jednocze艣nie odby艂 si臋  konkurs na najciekawsze przebranie, wi臋c ch臋tni uczniowie mogli wykaza膰 si臋 pomys艂owo艣ci膮. Bezkonkurencyjna okaza艂a si臋  klasa I TR  G贸rski  Dariusz i Sylwester Nadolny.
Pami臋taj膮c o zasadzie "w zdrowym ciele zdrowy duch" - zorganizowano na Orliku rozgrywki sportowe w kategorii: - koszyk贸wka dla dziewcz膮t, - pi艂ka no偶na dla ch艂opc贸w. W艣r贸d dziewcz膮t najlepsz膮 dru偶yn膮 okaza艂o si臋 Technikum Ekonomiczne, w艣r贸d ch艂opc贸w Technikum Rolnicze.
Dla uczni贸w lubi膮cych cisz臋 i spok贸j przygotowano turniej warcabowy, by w skupieniu mogli odda膰 si臋 swej pasji. Pierwsze miejsce zdoby艂  Jurkiewicz Adrian z kl. II TR.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy