Dzie艅 Edukacji Narodowej 2011 Drukuj Email
Wpisany przez Gralik
艣roda, 19 pa藕dziernika 2011 12:23
Dnia 13 pa藕dziernika 2011 roku spo艂eczno艣膰 Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu prze偶ywa艂a uroczysto艣膰 Dnia Edukacji Narodowej, po艂膮czon膮 ze 艣lubowaniem klas pierwszych. Uroczysto艣膰 powszechnie nazywana Dniem Nauczyciela rozpocz臋艂a si臋 od wprowadzenia sztandaru szko艂y i od艣piewania hymnu narodowego. Nast臋pnie g艂os zabra艂 Pan Dyrektor Grzegorz R贸偶a艅ski, kt贸ry nakre艣li艂 kierunki pracy i rozwoju szko艂y oraz z艂o偶y艂 偶yczenia nauczycielom, pracownikom o艣wiaty i emerytom. Po gromkich brawach przyszed艂 czas na 艣lubowanie pierwszoklasist贸w. Przewodnicz膮cy ka偶dej z klas 艣lubowali przestrzega膰 postanowie艅 Statutu Szko艂y, dba膰 o honor Szko艂y, godnie reprezentowa膰 Szko艂臋 sw膮 postaw膮 i wygl膮dem zewn臋trznym, zdobywa膰 wiedz臋, umiej臋tno艣ci i sprawno艣ci dla dobra w艂asnego i innych. Z chwil膮 z艂o偶enia przysi臋gi pierwszoklasi艣ci stali si臋 pe艂noprawnymi uczniami Zespo艂u Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Po cz臋艣ci oficjalnej odby艂a si臋 cz臋艣膰 artystyczna w wykonaniu m艂odzie偶y z naszej szko艂y. M艂ode pokolenie s艂owami polskich poet贸w podzi臋kowa艂o pedagogom za zaanga偶owanie, przekazywan膮 wiedz臋 i dobre serce. Za to, 偶e w艣r贸d tylu wa偶nych spraw potrafi膮 "da膰 siebie innym". Przy wt贸rze muzyki od艣piewano piosenki m贸wi膮ce o tym, 偶e przesz艂o艣膰 jest fundamentem, jednak najwa偶niejsza jest przysz艂o艣膰 i to jaka ona b臋dzie zale偶y od ka偶dego z nas. Obchody Dnia Edukacji Narodowej zako艅czy艂a uroczysta Rada Pedagogiczna.