Dzie艅 dla Zdrowia Drukuj Email
Wpisany przez Zesp贸艂 profilaktyki
wtorek, 14 czerwca 2011 10:19
1 i 2 czerwca 2011 roku obchodzili艣my Dzie艅 Zdrowia, kt贸ry zosta艂 zorganizowany przez Zesp贸艂 do spraw profilaktyki, SU oraz Nauczycieli wychowania fizycznego. By艂 to czas rado艣ci, podsumowa艅 i nagr贸d za ca艂oroczny wysi艂ek, ale tak偶e refleksji  i przemy艣le艅.  Obchody zosta艂y podzielone na dwie cz臋艣ci; oficjaln膮 i sportow膮.  Cz臋艣膰 pierwsza pokaza艂a nam jak mo偶na aktywnie sp臋dzi膰 wolny czas oraz przestrzega艂a przed bezsensown膮 przemoc膮.  Po cz臋艣ci artystycznej, rozmowie z Policjantami i pani膮 Pedagog, przyszed艂 czas na podsumowanie uczniowskiego wysi艂ku i rozdanie nagr贸d. Okaza艂o si臋, 偶e wielu naszych koleg贸w i wiele kole偶anek zas艂u偶y艂o si臋 w tym roku szkolnym.  Ich trud i wysi艂ek zosta艂 doceniony i nagrodzony upominkiem ksi膮偶kowym.
Potem przyszed艂 czas na cz臋艣膰 sportow膮. W pocie czo艂a i promieniach gor膮cego, majowego s艂o艅ca rozpocz臋li艣my zmagania w ZAWODACH WIEJSKIEJ ATLETYKI.  By艂a zdrowa rywalizacja i du偶o u艣miechu. Zmierzyli艣my si臋 w kilku konkurencjach: bieg z taczk膮, bieg na 100 m przez snopki, rzut trzonkiem, skok w dal w gumofilcach. Wyniki przedstawia艂y si臋 nast臋puj膮co: miejsce 6 klasa III TE, miejsce 5 klasa I TE, miejsce 4 klasa II TE, miejsce 3 klasa I TR, miejsce 2 klasa II TR, miejsce pierwsze II LP. Zwyci臋zcom gratulujemy, przegranych zapraszamy do spr贸bowania w przysz艂ym roku.
Ostatnim etapem wsp贸艂zawodnictwa by艂 mecz uczniowie kontra nauczyciele. Zar贸wno jedni, jak i drudzy wykazali si臋 艣wietn膮 kondycj膮, sprytem i wielk膮 wol膮 walki. Ostatecznie wygrali uczniowie, jednak i nauczyciele sprawowali si臋 艣wietnie na boisku! Widzowie mieli co ogl膮da膰 i na pewno byli usatysfakcjonowani. To by艂 pracowity dzie艅, ale b臋dziemy wspomina膰 go ciep艂o, nie tylko  ze wzgl臋du na pogod臋.