Olimpiada zdolnych rolnik贸w Drukuj Email
Wpisany przez Brzostowska
Uczniowie Zespo艂u Szk贸艂 nr 2  艁ukasz Murawski i Bart艂omiej Stefa艅ski z klasy III TR  wzi臋li udzia艂 w XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiej臋tno艣ci Rolniczych w Bielicach ko艂o Mogilna.
Celem olimpiady by艂o rozwijanie w艣r贸d m艂odzie偶y zainteresowa艅 rolnictwem oraz popularyzacja i pog艂臋bienie wiedzy rolniczej, a tak偶e ukazanie walor贸w 艣rodowiska wiejskiego jako miejsca pracy i 偶ycia na wsi, kt贸re nie r贸偶ni si臋 standardem od 偶ycia w mie艣cie. Uczestnicy olimpiady to potencjalni wysoko wyspecjalizowani m艂odzi rolnicy, kt贸rzy prowadz膮c w przysz艂o艣ci w艂asne gospodarstwa b臋d膮 szerzy膰 idee rolnictwa ekologicznego i popularyzowa膰 najnowocze艣niejsze technologie z uwzgl臋dnieniem ochrony 艣rodowiska przyrodniczego.
Bartek Stefa艅ski zaj膮艂 wysokie 10 miejsce w bloku produkcji ro艣linnej, za艣 jego m艂odsi koledzy z niecierpliwo艣ci膮 przygotowuj膮 si臋 do kolejnych edycji olimpiady, licz膮c na jeszcze wi臋ksze osi膮gni臋cia w tej dziedzinie. Opiek臋 merytoryczn膮 nad uczniami sprawowali nauczyciele ZS nr 2: Gabriela Kaliska (produkcja ro艣linna) i Rafa艂 Szynkiewicz (produkcja zwierz臋ca). Gratulujemy i 偶yczymy powodzenia!