Finalista "Indeksu dla Rolnika" Drukuj Email
Wpisany przez Izabella Wojciechowska
pi膮tek, 06 grudnia 2019 12:50

5 grudnia w Zespole Szk贸艂 Centrum Kszta艂cenia Rolniczego w Starym Brze艣ciu, odby艂 si臋 I etap Og贸lnopolskiego Konkursu "Indeks dla Rolnika", kt贸rego wsp贸艂organizatorem jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. 艢niadeckich w Bydgoszczy. Celem Konkursu jest rozwijanie w艣r贸d m艂odzie偶y zainteresowa艅 rolnictwem oraz popularyzacja i pog艂臋bianie wiedzy rolniczej, wykraczaj膮cej poza program nauczania w szko艂ach rolniczych. Do rywalizacji przyst膮pi艂o kilkudziesi臋ciu m艂odych rolnik贸w z ca艂ej Polski. Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 2 reprezentowa艂o trzech uczni贸w:  Igor Jurkiewicz z klasy II TIR oraz Kajetan Br贸藕dzi艅ski i Marcin Ja膰kiewicz z klasy IV TRA. kt贸rych przygotowa艂 Rafa艂 Szynkiewicz.

Mi艂o nam poinformowa膰, 偶e jednym z finalist贸w, zosta艂 Kajetan Br贸藕dzi艅ski, kt贸ry I etap zako艅czy艂 na wysokim VI miejscu. Tym samym zakwalifikowa艂 si臋 do cz臋艣ci fina艂owej, kt贸ra odb臋dzie si臋 w kwietniu w Auditorium Novum na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!"