Nie 艣miecimy - sprz膮tamy - zmieniamy! Drukuj Email
Wpisany przez Anna Skrobiszewska
poniedzia艂ek, 23 wrze艣nia 2019 07:58

Maj膮c na uwadze tegoroczne has艂o akcji "Sprz膮tanie 艣wiata - Polska 2019" szczeg贸lnie jeste艣my zach臋cani do podejmowania dzia艂a艅, dzi臋ki kt贸rym ograniczymy ilo艣膰 wytwarzanych odpad贸w i b臋dziemy stawa膰 si臋 coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie b臋dziemy za艣mieca膰 i niszczy膰 艣rodowiska. Zastosujmy w praktyce filozofi臋 Zero Waste. Zero Waste oznacza - "zero odpad贸w", "zero marnowania".

Pierwszy krok za nami - uczniowie klas I GIR i I TRR w pi膮tek 20.09.2019 pozbierali odpady w otoczeniu budynku szko艂y i OSiRu. Zebrali 15 work贸w 艣mieci, z kt贸rych wi臋kszo艣膰 to opakowania produkt贸w spo偶ywczych. Wnioski wyci膮gni臋te: zasoby przyrody nale偶y chroni膰 poprzez odpowiedzialn膮 produkcj臋, konsumpcj臋, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produkt贸w, opakowa艅 i materia艂贸w.

Dzi臋kujemy Urz臋dowi Miasta Golub-Dobrzy艅 za dostarczenie work贸w i r臋kawic oraz odbi贸r odpad贸w.