Bezpiecznie podczas praktyk zawodowych Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Boniecka
czwartek, 21 marca 2019 10:11

W trosce o bezpiecze艅stwo uczni贸w klasy II technikum rolniczego podczas zbli偶aj膮cej si臋 czterotygodniowej praktyki zawodowej, zorganizowano dla nich w szkolenie z zakresu obowi膮zuj膮cych przepis贸w dotycz膮cych bezpiecznych i higienicznych warunk贸w pracy w gospodarstwie rolnym. Towarzyszyli im opiekunowie praktyk. Szkolenie poprowadzili przedstawiciel KRUS w Golubiu-Dobrzyniu pan Edward Lewandowski oraz przedstawiciele Pa艅stwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy pan Gabriel Tyszkiewicz oraz pani Ma艂gorzata Grzanka. Prelegenci w interesuj膮cy spos贸b przedstawili zagadnienia dotycz膮ce tematu spotkania, popieraj膮c je licznymi przyk艂adami z 偶ycia i dzia艂alno艣ci rolnik贸w. Prowadz膮cy przybli偶yli m艂odym rolnikom zasady ochrony zdrowia i 偶ycia oraz podj臋li problem zagro偶e艅 wypadkowych w gospodarstwie rolnym. Przedstawili podstawowe zasady bezpiecznej obs艂ugi maszyn i urz膮dze艅 rolniczych, bezpiecznej obs艂ugi zwierz膮t, zaprezentowali ubranie robocze, kt贸re zapewnia bezpieczne wykonywanie pracy w rolnictwie. Zwr贸cili r贸wnie偶 szczeg贸ln膮 uwag臋 na odpowiednie wyposa偶enie budynk贸w i maszyn oraz dba艂o艣膰 o porz膮dek w gospodarstwie.