Konkurs na budki l臋gowe roztrzygni臋ty! Drukuj Email
Wpisany przez Rafa艂 Szynkiewicz
czwartek, 21 marca 2019 10:02

Uczniowie naszej szko艂y po raz kolejny wzi臋li udzia艂 w konkursie organizowanym przez Ko艂o 艁owieckie "Grzywacz" na najbardziej innowacyjn膮 budk臋 l臋gow膮 dla ptak贸w. Celem konkursu by艂o kszta艂towanie kreatywnego my艣lenia w aspekcie ochrony przyrody oraz uwra偶liwianie uczni贸w na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc l臋gowych.

Budki l臋gowe to najprostszy i najskuteczniejszy spos贸b aktywnej ochrony zwierz膮t, a tak偶e os艂ona przed czynnikami pogodowymi i drapie偶nikami. Dzi臋ki zaanga偶owaniu uczni贸w Technikum Rolniczego powsta艂o 11 wyj膮tkowych projekt贸w, kt贸re trafi膮 do pobliskich las贸w oraz niew膮tpliwie przyczyni膮 si臋 do wzrostu populacji ptak贸w. Wyr贸偶nione zosta艂y budki nast臋puj膮cych uczni贸w: Rados艂awa Nurkowskiego, Jakuba Jagielskiego, Damiana Skrzeszewskiego, Szymona Kroplewskiego, Paw艂a Burak. Gratulujemy. Nagrody w konkursie zasponsorowa艂o Ko艂o 艁owieckie "Grzywacz".