Strona g艂贸wna
STATYSTYCZNY KLUCZ Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Jagodzi艅ska   
niedziela, 09 grudnia 2018 19:09

Uczniowie klasy III technikum ekonomicznego i informatycznego w ramach zaj臋膰 z przedmiot贸w zawodowych i og贸lnokszta艂c膮cych dnia 28 listopada 2018 roku wraz z opiekunami uczestniczyli w zaj臋ciach edukacyjnych zorganizowanych przez G艂贸wny Urz膮d Statystyczny w Bydgoszczy. M艂odzie偶 zdoby艂a podstawow膮 wiedz臋 z zakresu statystyki, dowiedzia艂a si臋 w jaki spos贸b pozyskuje si臋 i w jakim celu wykorzystywane s膮 dane statystyczne. Rzecz膮 niezwykle ciekaw膮 by艂a mo偶liwo艣膰 poznania elementarnych zasad z zakresu kryptologii. Szyfrowanie i deszyfrowanie wiadomo艣ci szyfrem Atbash, Szyfrem Cezara, Szachownic膮 Polibiusza nie jest spraw膮 problemow膮 dla tej grupy uczni贸w. Ponadto m艂odzie偶 wzi臋艂a udzia艂 w grze zespo艂owej escape room, w kt贸rej rozwi膮zuj膮c zagadki i szyfry z zakresu statystyki publicznej zdobywali wiedz臋 na temat sytuacji spo艂eczno-gospodarczej wojew贸dztwa. Trening umiej臋tno艣ci logicznego my艣lenia wypad艂 wszystkim doskonale, poniewa偶 rozwi膮zanie tych zagadek doprowadzi艂o grup臋 do odnalezienia klucza od pomieszczenia, w kt贸rym wcze艣niej zostali zamkni臋ci. W zwi膮zku z tym uda艂o si臋 wszystkim wr贸ci膰 do domu - by dnia nast臋pnego z u艣miechami na twarzach pojawi膰 si臋 w szkole.

 

Polityka prywatnoṡci i pliki cookies