Wyrecytowa膰 patriotyzm Drukuj Email
Wpisany przez Anna G贸rska
艣roda, 21 listopada 2018 11:35
W Zespole Szk贸艂 nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu wiele dzia艂a艅 nauczycieli i uczni贸w zwi膮zanych by艂o z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci. Form膮 tych dzia艂a艅 sta艂 si臋 r贸wnie偶 udzia艂  trzech uczennic z naszej szko艂y (Oliwii B艂臋dowskiej - kl. I TOR, Aleksandry 艢widerskiej i Marty Ka藕mierkiewicz- kl. II a BSIS)  w Wojew贸dzkim Konkursie  Recytatorskim. Eliminacje  odby艂y si臋 w sobot臋 17 listopada 2018r.,a zorganizowane zosta艂y przez  Bibliotek臋 Miejsk膮 im. Jana Kasprowicza w Inowroc艂awiu. Tematem by艂a poezja patriotyczna, dlatego w repertuarze  uczennic  znalaz艂y si臋 wiersze: "Ojczyzna znowu wolna" Ryszarda Przymusa, "Je偶eli kiedy - w tej mojej ojczy藕nie" Juliusza S艂owackiego i "W mojej ojczy藕nie" Czes艂awa Mi艂osza.
Na eliminacje przyby艂o 80 uczestnik贸w ze szk贸艂 podstawowych (7, 8 klasa), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wielu miejscowo艣ci. W tak licznym gronie nasza Szko艂a jako jedyna reprezentowa艂a szko艂y Powiatu Golubsko- Dobrzy艅skiego. Cieszy fakt, 偶e w tego typu konkursach decyduj膮 si臋 wyst膮pi膰 nie tylko uczniowie z technikum, ale r贸wnie偶 z klas bran偶owej szko艂y I stopnia. Wsparciem w wyborze wierszy i przygotowaniu uczniowskich recytacji byli: pani Anna G贸rska i pan Wies艂aw D膮bek. Dzi臋kujemy za godne reprezentowanie naszej Szko艂y i zach臋camy pozosta艂ych uczni贸w do brania udzia艂u w konkursach recytatorskich.