Wyjazd z firm膮 ISTRAIL - Szwecja 2018 Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Krzykalska
poniedzia艂ek, 19 listopada 2018 15:11
W dniach od 13 do 16.11.18r. uczniowie naszej szko艂y kszta艂c膮cy si臋 w zawodach elektromechanik pojazd贸w samochodowych oraz mechanik pojazd贸w samochodowych uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Szwecji organizowanej przez firm臋 Istrail. Pod opiek膮 pani Joanny Krzykalskiej oraz przedstawiciela firmy Istrail pana Rados艂awa Jurkiewicza uczniowie mieli mo偶liwo艣膰 poszerzenia swej wiedzy na temat konstrukcji maszyn u偶ywanych do budowy przyczep i naczep samochodowych. Uczestniczyli w spotkaniach na kt贸rych prezentowano produkty wytwarzane przez zak艂ady produkcyjne VBG AB i PARKER HANNIFIN AB. Zapoznali si臋 z organizacj膮 firm, standardami pracy na linii produkcyjnej oraz specyficznymi wymaganiami technicznymi jakie panuj膮 na rynku szwedzkim. Pomimo bardzo du偶ej ilo艣ci cz臋艣ci sk艂adowych organizacja produkcji i dostaw podzespo艂贸w na stanowiska monta偶owe jest doskonale zorganizowana, wsz臋dzie wida膰 porz膮dek i zdyscyplinowanie za艂ogi. Uczniowie mogli przekona膰 si臋 jak funkcjonuje nowoczesny, dobrze zorganizowany zak艂ad produkcyjny, pozna膰 specyfik臋 pracy na liniach monta偶owych (produkcja seryjna) zobaczy膰 cykl produkcyjny od wytworzenia podzespo艂u, przez monta偶 z艂膮czki, do kontroli jako艣ci b臋d膮cej ostatnim etapem produkcji. Ostatnim etapem wycieczki by艂 przelot samolotem z lotniska w Landvetter/Geteboborg na lotnisko Chopina w Warszawie, a nast臋pnie przejazd samochodami do Golubia ? Dobrzynia. Organizatorom serdecznie dzi臋kujemy.